Letná dovolenka v Čechách

Najlepšie letné zážitky čakajú v Česku! Vydajte sa aj spolu s deťmi do historických miest, spoznajte nevídané zvieratá v zoo, navštívte rozprávkové hrady naprieč celou krajinou a schlaďte sa v luxusných aquaparkoch či pri splavovaní riek. Najlepšie leto zažijete hneď za hranicami.

Načítavam ponuky...


Prírodné kúpaliská s priezračne čistou vodou, široké trávnaté aj pieskové pláže, turistické trasy križujúce čarovnú prírodu a množstvo aquaparkov… Aj takto môže vyzerať letná dovolenka v Česku! Stačí si vybrať pobyt podľa vášho gusta a uvidíte, že za dokonalým relaxom pod žhavým slnkom nemusíte cestovať ďaleko.

Kam za najlepšou letnou dovolenkou v Česku?

Keď sa povie leto, každému sa pred očami vybavia slnkom zaliate dni, množstvo zmrzliny a, samozrejme, pohoda pri vode. A keď sa povie pohoda pri vode v Česku, skoro každý si predstaví práve vodnú nádrž Lipno. Toto najväčšie umelé jazero u našich susedov je rajom letných zábav od plávania a opaľovania sa, cez brázdenie vody na vodnom bicykli, paddleboarde až po windsurfing. Okolie Lipna je naviac posiate turistickými lákadlami pospájaných cyklotrasami a turistickými chodníčkami, takže sa tu nebudete nudiť ani minútu.

Ak vás ale skôr láka priezračná voda bazénov, vydajte sa na pobyt v blízkosti aquaparku. Tých je v Česku hneď niekoľko, a tak je len na vás, či za dlhými toboganmi, bazénmi od výmyslu sveta a bohatým wellness vyrazíte do Liberca, Krkonôš alebo priamo do Prahy.

Vlastnými bazénmi disponujú aj mnohé hotely a penzióny v našej ponuke. Ak sa rozhodnete pre výber ubytovania s bazénom v cene, môžete sa tešiť na slnenie sa pri vonkajšom bazéne len pár krokov od vašej izby. Pokiaľ ale na chvíľu zájde slnko za oblaky, alebo zrovna nemáte na svojej dovolenke šťastie na pekné počasie, nemusíte zúfať. Letná pohoda sa presúva pod strechu k vnútorným bazénom.

Teplé počasie a dlhé letné dni je ideálne využiť tiež na turistiku v horách. Pokiaľ ste ešte neboli v legendárnom Adršpachu, je najvyšší čas vyraziť na túru za skalnými mestami najrôznejších tvarov. Nemenej atraktívne sú tiež Jeseníky s okúzľujúcou prírodou či blízke Beskydy.

Milovníkom významných pamiatok, cyklovýletov po rovinatej krajine, hroznom obsypaných viníc a levanduľových polí siahajúcich až za obzor a schovávaniu sa pred horúčavami vo vínnych pivničkách odporúčame zavítať na letnú dovolenku na južnú Moravu. Práve v tomto úrodnom a slnečnom kraji nájdete všetko spomínané, a k tomu naviac Aquapark Moravia či prekrásnu CHKO Pálava.