Ubytujte sa v srdci južných Čiech v centre Borovan, odkiaľ budete vyrážať na výlety za pamiatkami v okolí: České Budějovice, Český Krumlov alebo Holašovice. Na hoteli vás čaká polpenzia, úschovňa bicyklov a fľaša vína.

Príjemné ubytovanie v žiadanej lokalite

Rodinný hotel Alf *** sa nachádza v Borovanoch v srdci južných Čiech v dojazdnej vzdialenosti do Českých Budějovíc, Třeboně a ďalších zaujímavých miest tejto oblasti.

Ubytovanie je zabezpečené v dvojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, telefónom a WiFi pripojením v celej budove. Pre seniorov je k dispozícii výťah.

Súčasťou hotela je priestranná reštaurácia, kde si pochutnáte na polpenzii. Raňajky si poskladáte sami z rautových stolov, na večeru dostanete polievku a vyberiete si z troch hotových jedál.

Turistika, kúpanie i relax

Južné Čechy sú jedným z najlepších miest, kam sa môžete vydať stráviť aktívnu dovolenku plnú poznávania pamiatok a krásnej prírody.

Či už sa rozhodnete navštíviť všetky tunajšie pamiatky UNESCO ako Český Krumlov a Holašovice, alebo sa budete sústrediť na zámky a zámocké parky, nebudete sklamaní.

Vydajte sa na prieskum južných Čiech aj na bicykli, v hoteli je vám k dispozícii úschovňa.

Dodatočné info

 • Dieťa do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Dieťa do 14,9 rokov 465 Kč (cca 17 €)/noc vrátane ubytovania a polpenzie.

 • Ďalšia dospelá osoba 600 Kč (cca 22 €)/noc.

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 100 Kč (cca 3,7 €)/noc.

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v hoteli.

 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo emailom priamo v hoteli. Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.

 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 15:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc

 • Hotel je čiastočne bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Alena M.)

Není co vytknout. Čisté a vkusné ubytování, i celý hotel, dobrá strava, milý a ochotný personál. Možnost pohodlného parkování i úschovy kol. Samotné Borovany mají zajímavou památku klášter - zámek, stojící za zhlédnutí a jsou výborným výchozím bodem za památkami do okolí. Vhodné i pro cykloturistiku.

Skvelé (Eva D.)

Prostředí hotelu čisté, personál vstřícný. Snídaně servírovaná na talířcích na stole. Chybělo ovoce či jogurt. Večeře výběr ze dvou jídel - velké porce. Láhev vína na pokoj. Výlety do Českých Budějovic, Třeboně, Českého Krumlova, Trocnova, Lipna. Parkování před hotelem zdarma. Restaurace i pro veřejnost - o víkendu plno a hlučno.

Skvelé (Gabriela K.)

Hotel je u cesty což nevadí, ale bohužel jsme měli pokoj do ulice a po ním byla otevřená zahrádka restaurace. Někdy byli hosté dost hluční. Snídaně spokojenost až na nealko, nalívali tam šťávu z rozpuštěné ledové tříště. Ale byla zima, pili jsme čaj, večeře spokojenost výběr ze 4 jídel, polévky výborné. Hotel byl čistý.

Tipy na výlet

Hrad a zámok Jindřichův Hradec

Hrad a zámok Jindřichův Hradec

Dominantou mesta je Hrad a zámok Jindřichův Hradec stojaci na skalnatej vyvýšenine medzi riekou Nežárkou a Hamerským potokom. Hrad patrí k najrozsiahlejším pamiatkovým komplexom v Čechách.

Vybrať si môžete medzi niekoľkými prehliadkovým trasami, ktoré vás zoznámia so zachovanými interiérmi, ako je napríklad rytierska sála gotického paláca, ktorého steny zdobí Legenda sv. Juraja, vymaľovaná roku 1338, aj vzácnymi umeleckými predmetmi.

Milovníci výhľadov môžu navštíviť Čiernu vežu (hladomorňu), ktorá bola postavená v 13. storočí. Na ochodzu, ktorá sa nachádza vo výške 32 metrov vás dovedie 149 schodov.

České Budějovice

České Budějovice

Klenotom Českých Budějovíc je jednoznačne historické jadro a námestie Přemysla Otakara II, ktoré je so svojím štvorcovým tvarom a rozmermi 133 x 133 metrov jedným z najväčších námestí v strednej Európe.

Mestská pamiatková rezervácia vás tak uchváti množstvom hodnotných cirkevných aj svetských stavieb s renesančnou a barokovou architektúrou, ako sú katedrála sv. Mikuláša aj dominanta mesta Černá věž... Prezrieť si môžete barokovú radnicu alebo Samsonovu fontánu - najväčšiu fontánu svojho druhu v Česku.

Zámok Třeboň

Zámok Třeboň

Renesančný zámok stojí na juhozápadnej strane historického centra mesta. Zámok, ktorý je spájaný s takými menami ako sú Schwanzerbergovci či Rudolf II., vám ponúka tri prehliadkové trasy:

 • Rožmberské renesančné interiéry, kde objavíte achymistickú dielňu z doby cisára Rudolfa II., Knižnicu Petra Voka či hlavnú zbrojnicu.
 • Súkromný Schwarzenberský apartmán vám predstaví celkom 11 miestností, ktoré ešte v minulom storočí obývali poslední majitelia panstva - Schwanzerbergovci.
 • Koniareň, psia kuchyňa, kasematy vás prevedie jazdiarňou, miestnym podzemím a tiež psou kuchyňou.