Kláštor Borovany

Borovany na Českobudějovicku sa pýšia renovovaným augustiniánskym kláštorom založeným v roku 1455 Petrom z Lindy. Bývalý kláštor má dnes podobu skvostného barokového zámku a je chránený ako kultúrna pamiatka. Do interiéru kláštora Borovany môžete nahliadnuť prostredníctvom prehliadky „Šesť zmyslov so zážitkami“, pri ktorej sa zoznámite nielen s kostolom Navštívenia Panny Márie alebo Škapulierovou kaplnkou, ale tiež si vyskúšate cirkevné oblečenie, ochutnáte zásoby Matěja Kozky z Rynárce alebo si vypočujete ozvenu hlasov významných osobností kláštora. Na prehliadku vnútorných priestorov kláštora je možné vyraziť aj bez sprievodcu na samostatný okruh.

Za múrmi kláštora Borovany sa ukrýva aj niekoľko cenných pamiatok. Objavíte tu napríklad lapidárum barokových sôch alebo originál Mariánskeho stĺpu z Českých Budějovíc. Uvidíte tu aj pôvodné sochy z rímovskej pašiovej cesty. Zámok okrem prehliadok pre verejnosť organizuje v sezóne najrôznejšie kultúrne podujatia, či už vo vnútorných priestoroch alebo v kláštornej záhrade.

Vstupné:

  • Prehliadka Šesť zmyslov so zážitkami

    • dospelí: 120 Kč
    • seniori, deti do 15 rokov, ZŤP: 90 Kč
  • Prehliadka bez sprievodcu

    • jednotné vstupné: 30 Kč

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Južné Čechy, Třeboňsko

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet