Třeboňsko: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Třeboň Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Třeboň láka návštevníkov **krásnym historickým centrom** a tiež mnohými ďalšími pamiatkami. Najvýznamnejším objektom na Masarykovom námestí je Stará radnica, ku ktorej patrí aj architektonicky zaujímavá 31 metrov vysoká veža s ochodzou, hodinami a cibuľovitou strechou s lampášom. Dominantou mesta je rozhodne renesančný **zámok so záhradami**, ktoré sú ideálne na prechádzky a oddych.   Na prechádzku sa môžete vydať tiež po náučnom chodníku okolo **rybníka Svět**, ktorý je skvelým miestom pre turistiku, cykloturistiku a odpočinok. Na druhom brehu vás potom čaká novogotická **Schwarzenberská hrobka**. Rybník Svět vybudoval Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan v 16. storočí. Dnes tu okrem jeho sochy nájdete aj dve pláže so športovým areálom aj detským ihriskom.
Viac informácií

CHKO Třeboňsko Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Navštívte **jednu z mála chránených oblastí rozkladajúcich sa na veľkej ploche** (až 700 km²) **v rovinatom teréne. V CHKO Třeboňsko** sa vám naskytne výnimočný pohľad na bohaté biotopy, rozsiahle ihličnaté a listnaté lesy, zvyšky lužných lesov či mokraďové lúky. Hlavne tu ale uvidíte veľké plochy **cenných rybníkov a rašelinísk**, ktoré oblasť preslávili. Pestré prostredie súvisí aj s druhovou rozmanitosťou rastlín a živočíchov, medzi ktorými vynikajú obzvlášť vtáky - v CHKO Třeboňsko môžete pozorovať až viac než 280 druhov operencov. Vydajte sa do **prírodnej rezervácie Červené Bláto**, ktorú preskúmate vďaka rovnomennom náučnom chodníku. **Národná prírodná rezervácia Veľký a Malý Tisý je ideálna pre pozorovanie vodného vtáctva** a v **Národnej prírodnej rezervácii Ruda** nájdete rozsiahle rašeliniská s početnými prameniskami.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 4 tipov

Třeboňsko: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK