Dovolenka v Písku

Objavte historické mesto na rieke Otave. Máte radi Južné Čechy a pamiatky? Potom nezáleží na tom, či vás láká relaxačný pobyt, alebo radšej strávite svoju dovolenku aktívne. Písek je vždy tou správnou destináciou, kam zamieriť.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Mesto Písek je ďalší zo skvostov južných Čiech, ktorý sa nachádza na rieke Otave. Práve cez ňu tu vedie najstarší kamenný most v Česku a dokonca aj v celej strednej Európe. Prehlaidnite si aj ďalšie skvosty mesta, alebo sem zamierte za relaxom vo wellness, v Písku si užijete oboje.

Na čo sa môžete tešiť počas pobytu v Písku?

S návštevou Písku sa neodmysliteľne spája prehliadka starého gotického mosta, ktorý je zdobený barokovými súsošiami. Na druhom brehu sa pred vami ukáže galéria so sochami vytvorenými z piesku. Ďalšie architektonické pamiatky si prezrite hneď na nábreží, kde sa vyníma rad farebných domčekov nazývaný Amsterdam.

S deťmi sa potom vydajte na návštevu kultúrneho centra Sladovňa Písek, kde sa nachádza mnoho interaktívnych expozícií určených priamo pre ne. Alebo ich viac nadchne prehliadka koní? To zistíte počas návštevy Krajského žrebčína. Za oddychom zamierte do parku na Mestskom ostrove alebo do wellness centra priamo vo vašom ubytovaní.