Vyberte sa do Prahy, ubytujte sa v Hoteli Čertovka **** a nasajte atmosféru tohto krásneho historického mesta. Karlov most a Pražský hrad sú doslova pár krokov od hotela, z izby v historickom štýle sa vám naskytne pôsobivý výhľad na malebné Hradčany a čerešničkou na torte budú chutné raňajky alebo romantický balíček.

O ubytovaní

Hotel Čertovka **** sa nachádza v nedávno zrekonštruovanej barokovej budove na Malej Strane, len kúsok od Karlovho mosta (160 m). Ak chcete spoznať historickú časť Prahy s celým jej kultúrnym bohatstvom, ste na správnom mieste. Prejdite sa po Karlovom moste, vystúpte na Pražský hrad (900 m), relaxujte v zeleni sadov na Petříne (1,1 km) a na čarovnom Střeleckom ostrove (1 km) alebo sa dajte do gala a zájdite na predstavenie do Národného divadla (1,1 km).

Ak už poznáte „klasické“ pražské pamiatky, skúste navštíviť menej známe miesta. Tajomnú okultnú atmosféru si môžete vychutnať v Múzeu alchymistov a mágov starej Prahy (850 m) alebo v historickej alchymistickej dielni Speculum Alchemiae (1,4 km). Do podmorskej ríše sa prenesiete vo Svete medúz s rozlohou 700 m² (5,4 km) a božský pokoj si vychutnáte v umelej jaskyni Grotta (3,9 km), ktorú dal koncom 19. storočia vybudovať milionár Moritz Gröb.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v pohodlnej klimatizovanej dvojlôžkovej izbe (16 m²) s interiérom v historickom štýle. Atmosféru dokonale podčiarkuje drevený a čalúnený nábytok, zdobené závesy či dobové dekorácie. Z okien sa tiež naskytá výhľad na Karlov most, Hradčany alebo Pražský hrad.

Každá izba má kúpeľňu so sprchovým kútom alebo vaňou a sušičom vlasov, zatiaľ čo v priestore na spanie sa nachádza manželská posteľ, stôl so stoličkami na sedenie, písací stôl, minibar a televízor. K dispozícii je aj WiFi pripojenie na internet.

Na čom si pochutnáte?

Hotel nemá vlastnú dennú reštauráciu, ale podáva bohaté teplé a studené raňajky formou bufetu. A vďaka jeho skvelej polohe v historickej časti Prahy to budete mať len pár krokov od mnohých obľúbených reštaurácií.

Hotel Čertovka ****

Hotel Čertovka ****

U Lužického semináře 2/85 , Praha 1
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Richmond a.s. IČ: 63998548


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
za 300 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 600 Kč/noc - (Parking Rudolfinum)

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1 km
Zastávka
0,3 km
Aquapark
18 km

Tipy na výlet

Praha

Praha Tip na výlet

Hlavné mesto Českej republiky ležiace na rieke Vltave sa vyznačuje dlhou a bohatou históriou a je domovom mnohých dôležitých kultúrnych pamiatok. Aj preto je jeho historické centrum od roku 1992 zapísané na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a všeobecne je považované za jedno z najkrajších miest v Európe. Niet divu, že pražské pamiatky prilákajú ročne milióny turistov z celého sveta.

Ani vy by ste si preto nemali nechať ujsť:

  • Pražský hrad
  • Karlov most
  • Staromestské námestie s Pražským orlojom

Medzi ďalšie významné pamiatky, ktoré by ste nemali minúť, patrí tiež napríklad Josefov, Petřín alebo Vyšehrad. Keď vás história omrzí, môžete vyraziť za kultúrou do Národného divadla, a s deťmi za poznaním do Pražskej ZOO a Botanickej záhrady v Tróji, či vodnými aktivitami v Aquapalace Praha. A ak Prahu návštívite v zime, nenechajte si ujsť vychýrené vianočné trhy s čarovnou atmosférou.

A malý tip navyše: ak toho chcete v Prahe vidieť čo najviac, vyhraďte si na prehliadku mesta aspoň jeden víkend. Je to náročné, ale stojí to za to!

Viac informácií
Karlov most a Pražský hrad
Karlov most a Pražský hrad
Pražský hrad
Pražský hrad
Petřín a Petřínska rozhľadňa
Petřín a Petřínska rozhľadňa