Rozprávková dovolenka pri Blede

Preskúmajte jedno z najkrajších miest Slovinska. Romantická scenéria jazera Bled vás odzbrojí. Prírodné skvosty Triglavského národného parku budete mať ako na dlani, takže si môžete užiť turistiku, cyklistiku alebo adrenalínové športy. Vyberte si pobyt v Blede a jeho okolí a užite si jedinečnú dovolenku v blízkosti prírodných krás.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Grajski Dvor som si veľmi užil. Vďaka polohe neďaleko starého mesta sú ľahko dostupné všetky zaujímavé miesta a podniky mestečka Radovljica. Personál bol veľmi ochotný. Raňajky vo forme bufetu boli bohaté a trojchodové večere v neďalekej reštaurácii boli perfektným zakončením každého dňa. Nové wellness je síce menšie, ale na relaxáciu po výletoch úplne stačí. V izbe bol dostatok priestoru a k môjmu pohodliu mi nič nechýbalo.”

Tamas Tutkovics
Tamas Tutkovics
Obchodný tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Malebná scenéria azúrového jazera s romantickým kostolom na ostrovčeku sa stala symbolom celého Slovinska. Túto slovinskú pýchu na úpätí Julských Álp obklopuje Triglavský národný park, ktorý je ideálny na letnú i zimnú aktívnu dovolenku.

Rozprávkový Bled a jeho okolie - ideálna destinácia na turistiku a oddych

Pobyt pri Blede vám prinesie veľa príležitostí na pestré trávenie voľného času. Na svoje si tu prídu milovníci vysokohorských túr, jedla a relaxačných chvíľ pri vode. Počas letnej sezóny ponúka oblasť príjemné prechádzky v nedotknutej prírode a náročnejšie túry v horách nad 2 000 metrov. Skúsení turisti sa môžu vydať na vrchol Viševnik alebo Veliki a Mali Draški vrh.

Mnoho dobrodružstiev však na vás čaká aj priamo pri jazere. Vykúpte sa v priezračnej vode, spoznajte históriu stredovekého hradu týčiaceho sa nad jazerom alebo si vychutnajte jedlo v jednej z miestnych reštaurácií. Veľkým zážitkom je aj výlet loďou na ostrov s Kostolom Nanebovzatia Panny Márie, kde sa rozozvučí zvon s legendárnym príbehom.

V okolí Bledu sa nachádza mnoho atraktívnych výletných cieľov. Môžete si napríklad vychutnať prechádzku po drevených chodníkoch v Južnom Vintgar. Cestou vás bude sprevádzať smaragdová riečka Radovna, ktorá preteká skalným priechodom. Jej šumenie a zurčanie dotvára sviežu atmosféru tohto pôsobivého prírodného skvostu, ktorý poteší nielen vaše oči, ale vďaka čistému vzduchu aj pľúca. Na konci chodníka môžete obdivovať dva vodopády a príjemnou prechádzkou sa vrátiť späť do Bledu.

V zime za lyžovaním a relaxáciou v termálnych kúpeľoch

Či už sa do Bledu vyberiete v lete alebo v zime, nič nepokazíte. Toto obľúbené turistické stredisko má v každom ročnom období čo ponúknuť. Vďaka svojej ideálnej polohe na úpätí Julských Álp ponúka Bled a jeho okolie priaznivé podmienky na zimné športy. Nachádza sa tu niekoľko lyžiarskych stredísk s rozprávkovými zjazdovkami všetkých náročností. Známe lyžiarske strediská Zatrnik, Vogel, Kranjska Gora a Krkavec sú v dojazdovej vzdialenosti od Bledu.

Kultové jazero je známe aj svojimi klimatickými a termálnymi kúpeľmi s dlhoročnou tradíciou. Svieži alpský vzduch a blahodarná voda prospejú vášmu telu aj duši. Kúpeľné centrum Bled vám ponúka možnosť jedinečného relaxu v blízkosti prírodných krás.