Bled a okolie: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Jazero BledNajobľúbenejší výlet v lokalite

Bledské jazero ležiace uprostred vrcholov Julských Álp patrí jednoznačne k najviac ikonickým miestam Slovinska. Okrem priezračne čistej vody a panoramatických hôr v okolí je jazero Bled jedinečné tým, že sa v jeho strede nachádza malebný ostrovček s barokovým kostolom Nanebovzatia Panny Márie z roku 1698. Vďaka termálnym prameňom zo severozápadu má voda príjemných 26 °C a ide tak o vôbec najteplejšie jazero v Alpách. Nájdete tu veľa pláží, ktoré priamo nabádajú na nezabudnuteľné kúpanie.

Okolo jazera Bled vedie príjemná asi 6 km dlhá okružná trasa vhodná pre výlety pešo aj na bicykli. Nenáročné chodníky vedú tiež na okolité kopce, z ktorých si môžete užívať výhľady na jazero.

Najkrajší výhľad na jazero Bled sa otvára z vrcholku Mala Osojnica.

Viac informácií

Bledský hradNajobľúbenejší výlet v lokalite

Bledský hrad sa týči na skale nad úchvatným alpským jazerom Bled. Z hradieb sa vám naskytne nádherný panoramatický výhľad na jazero a okolité vrcholy Triglavského národného parku. Táto majestátne stredoveká pevnosť patrí k najnavštevovanejším miestam v Slovinsku. Prvá zmienka o hrade pochádza z roku 1011, kedy nemecký cisár Henrich II. daroval hrad biskupom z Brixenu.

Hrad má dve nádvoria a niekoľko stavieb. Najvýznamnejšou je kaplnka zo 16. storočia s unikátnymi freskami. Ďalej si tu môžete prezrieť expozíciu o histórii Bledu a živote na hrade, hradnú tlačiareň, mincovňu a vínnu pivnicu.

Otváracia doba:

  • 1.1. až 30.6. denne od 9:00 do 17:00 hodín
  • 1.7. až 30.9. denne od 9:00 do 19:00 hodín
  • 1.10. až 31.10. denne od 10:00 do 18:00 hodín
  • 1.11. až 31.12. denne od 9:00 do 17:00 hodín

Vstupné:

  • 13 €/dospelí
  • 8,5 €/študenti
  • 5 €/deti a mladiství do 14 rokov
Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom6 tipov

Bled a okolie: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet