Dovolenka v Třeboni a okolí

Třeboňsko si získalo srdcia turistov vďaka nádhernej krajine posiatej rybníkmi aj krásnym kultúrnym pamiatkam. Vydajte sa sem napríklad na bicykli - vďaka rovinatej krajine vás početné cyklotrasy hravo dovedú k zámku v Třeboni, k Vodárenskej veži alebo ku rybníku Svět, na ktorého brehu stojí Schwarzenberská hrobka. Výlet zakončite pri miestnej špecialite z kapra.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Mesto Třeboň a jeho okolie je splneným dovolenkovým snom pre všetkých, ktorí milujú cyklovýlety na zaujímavé miesta, rybníky, pohodu v kúpeľoch aj prekrásne historické pamiatky a znamenitú kuchyňu. Práve preto (a pre nespočet ďalších lákadiel) je Třeboň v južných Čechách ideálny miestom pobytu ako pre rodiny s detmi, tak pre zamilované páry túžiace po troche romantiky.

Třeboň - to sú pamiatky a relax na jednom mieste

Keď sa povie Třeboň, mnohí si ako prvú vec vybavia rybník Svět so Schwarzenberskou hrobkou stojacou na jeho brehu. Romantickou prechádzkou popri rybníku dorazíte až k miestnemu pivovaru, kde sa môžete zastaviť na znamenité pivo. O pár krokov ďalej vás už bude čakať Zámok Třeboň s prekrásnym parkom aj niekoľkými prehliadkovými okruhmi, z ktorých si len ťažko budete vedieť vybrať len jeden. Zo zámku sa umelecky kovanou bránou dostanete priamo na námestie s vyhliadkovou vežou, kašnou aj vychýrenou čokoládovňou a predajňou marcipánu. K prechádzke Třeboňou neodmysliteľne patrí tiež ochutnávka miestnej špeciality - kaprích hranoliek.

V Třeboni sa nachádzajú tiež dvoje známe kúpele - Kúpele Aurora, ktoré sú prístupné tiež verejnosti, a Bertiny kúpele s krásnou alejou a kúpeľným parkom. Relax si v Třeboni môžete užiť aj priamo vo vašom hoteli či penzióne - stačí si zvoliť ubytovanie s wellness centrom a o oddych vo vírivke či v saune budete mať postarané.