Písek: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Písek Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Mesto Písek leží na rieke Otave a môže sa pýšiť ako bohatou históriou, tak mnohými modernými zaujímavosťami. Jednou z najväčších atrakcií je **najstarší kamenný most v Čechách**, ktorý nechal už v 13. storočí postaviť Přemysl Otakar II. ako súčasť zlatého chodníka. Ďalšou zaujímavosťou je aj časť nábrežia s farebnými domami prezývaná Amsterdam. Na južnom okraji historického centra sa nachádza **Kostol Narodenia Panny Márie**. Z dvojice jeho veží si môžete užiť výhľad do okolia. **Aké ďalšie turistické ciele Písek ponúka?** - Krajinský žrebčín Písek - Výstavy sôch z piesku - Mestský ostov Ak vás zaujíma dobová technika, vydajte sa do **elektrárne kráľovského mesta Písek. V expozíciách Prácheňského múzea** sa zase dozviete viac o ryžovaní zlata alebo rybárstve.
Viac informácií

Zemský žrebčinec Písek Najobľúbenejšie výlet v lokalite

**Historický žrebčín** z počiatku 20. storočia je dnes jedným z niekoľkých posledných štátnych podnikov na chov koní. Medzi najslávnejších odchovancov patrí najmä **žrebec Adro**, ktorý bol tiež **predlohou pre koňa na pomníku sv. Václava na Václavskom námestí v Prahe**. Na svoje si tu prídu najmä milovníci koní, ale aj rodiny s deťmi. **Prehliadky** tohto vzácneho chovateľského zariadenia sa usporadúvajú trikrát týždenne (PO, ST, PA od 14:00 hod).
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 2 tipov

Písek: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK