Písek: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Mesto Písek ležiace na rieke Otave je jedným z najnavštevovanejších a najkrajších miest južných Čiech. Pýši sa najstarším dochovaným mostom v Českej republike, v blízkosti ktorého je umiestnená jedinečná voľne prístupná galéria sôch z piesku. Priamo uprostred historického centra sa nachádza Písecká veža, z ktorej sa vám naskytnú prekrásne panoramatické výhľady na celé mesto a jeho malebné okolie.

PísekNajobľúbenejší výlet v lokalite

Mesto Písek leží na rieke Otave a môže sa pýšiť ako bohatou históriou, tak mnohými modernými zaujímavosťami.Jednou z najväčších atrakcií je najstarší kamenný most v Čechách, ktorý nechal už v 13. storočí postaviť Přemysl Otakar II. ako súčasť zlatého chodníka. Ďalšou zaujímavosťou je aj časť nábrežia s farebnými domami prezývaná Amsterdam. Na južnom okraji historického centra sa nachádza Kostol Narodenia Panny Márie. Z dvojice jeho veží si môžete užiť výhľad do okolia.

Aké ďalšie turistické ciele Písek ponúka?

  • Krajinský žrebčín Písek
  • Výstavy sôch z piesku
  • Mestský ostov

Ak vás zaujíma dobová technika, vydajte sa do elektrárne kráľovského mesta Písek. V expozíciách Prácheňského múzea sa zase dozviete viac o ryžovaní zlata alebo rybárstve.

Viac informácií

Zemský žrebčinec PísekNajobľúbenejší výlet v lokalite

Historický žrebčín z počiatku 20. storočia je dnes jedným z niekoľkých posledných štátnych podnikov na chov koní. Medzi najslávnejších odchovancov patrí najmä žrebec Adro, ktorý bol tiež predlohou pre koňa na pomníku sv. Václava na Václavskom námestí v Prahe. Na svoje si tu prídu najmä milovníci koní, ale aj rodiny s deťmi. Prehliadky tohto vzácneho chovateľského zariadenia sa usporadúvajú trikrát týždenne (PO, ST, PA od 14:00 hod).

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom5 tipov

Písek: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet