Ladek Zdrój: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Ladek Zdrój patrí k najstarším kúpeľom v Európe. Leží na rieke Biala Ladecka uprostred nádhernej prírody. Vo svojej jedinečnej podobe spája časť s historickými pamiatkami a krásnymi parkami s pokojnou a malebnou kúpeľnou časťou. Centrom kúpeľov je Prírodne liečebný ústav Wojciech, ktorý bol na konci 18. storočia postavený podľa vzoru tureckých kúpeľov. Uprostred budovy sa pod kopulou nachádza guľatý, mramorový bazén využívaný k liečebným kúpeľom. Okolie ponúka veľa možností turistických výletov po blízkych Zlatých horách či na neďaleký majestátny vrchol Sněžník.

Ladek-Zdrój Najobľúbenejší výlet v lokalite

Poľské kúpele Ladek-Zdrój majú bohatú 750 ročnú tradíciu a patria k najstarším kúpeľom v celej Európe. Kúpele sa pýšia svojimi liečivými prameňmi, ktoré obsahujú radón. Nájdete ich v krásnej oblasti Zlatých hôr. Návštevníci kúpeľov si doprajú kúpele, ktoré majú veľa priaznivých účinkov na ľudský organizmus. Predovšetkým sú potom nápomocné pri kôrnatení tepien či nedokrvení organizmu.

Viac informácií

Lyžiarske stredisko Lądek-Zdrój Najobľúbenejší výlet v lokalite

Len pár metrov od mesta Lądek-Zdrój na severnom úpätí hory Trojak objavíte drobné, ale zato sympatické lyžiarske stredisko. Zalyžovať si tu môžete na dohromady 5 modrých zjazdovkách a jednej červenej pre skúsených lyžiarov. Všetky sa vďaka skvelej polohe môžu popýšiť výbornými snehovými podmienkami, ak však prírodný sneh nestačí, spoľahnúť sa môžete na výkonné snežné delá. Vaše deti poteší detský kútik a vás možnosť zveriť ich do opatery inštruktorom v dvoch lyžiarskych školách. Behom lyžovačky sa určite zastavte v jednej z miestnych reštaurácii či v grill-bare priamo v stredisku, kde pre vás pripravia výbornú pečenú klobásu, bravčové koleno či chrumkavú pizzu.

Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 3 tipov

Ladek Zdrój: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet