Barion Pixel
Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Ladek Zdrój: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Ladek Zdrój patrí k najstarším kúpeľom v Európe. Leží na rieke Biala Ladecka uprostred nádhernej prírody. Vo svojej jedinečnej podobe spája časť s historickými pamiatkami a krásnymi parkami s pokojnou a malebnou kúpeľnou časťou. Centrom kúpeľov je Prírodne liečebný ústav Wojciech, ktorý bol na konci 18. storočia postavený podľa vzoru tureckých kúpeľov. Uprostred budovy sa pod kopulou nachádza guľatý, mramorový bazén využívaný k liečebným kúpeľom. Okolie ponúka veľa možností turistických výletov po blízkych Zlatých horách či na neďaleký majestátny vrchol Sněžník.

Ladek-Zdrój Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Poľské kúpele Ladek-Zdrój majú bohatú 750 ročnú tradíciu a patria k najstarším kúpeľom v celej Európe. Kúpele sa pýšia svojimi liečivými prameňmi, ktoré obsahujú radón. Nájdete ich v krásnej oblasti Zlatých hôr. Návštevníci kúpeľov si doprajú kúpele, ktoré majú veľa priaznivých účinkov na ľudský organizmus. Predovšetkým sú potom nápomocné pri kôrnatení tepien či nedokrvení organizmu.
Viac informácií

Kúpele Wojciech Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Obdivovanie historických pamiatok nie je to jediné, čo do kúpeľného mestečka blízko českých hraníc láka turistov už celé storočia. Príďte si aj vy vychutnať liečivú silu miestnych prameňov a navštívte architektonickú dominantu mesta kúpeľný dom Wojciech, ktorý v sebe ukrýva jedinečné kúpele. Budova ohromuje neobarokovou kupolou nielen zvonka, ale i z vnútra - priamo pod ňou sa totiž nachádza mramorový bazén, z ktorého môžete behom kúpania podrobne preskúmať výzdobu interiéru. V kúpeľoch Wojciech si okrem kúpania v liečivej vode oddýchnete aj pri bahenných procedúrach, oxygenoterapii či perličkových kúpeľoch, alebo sa ponorte do mramorových vaní z 19. storočia.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 3 tipov

Ladek Zdrój: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK