Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Šumava: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Pohorie Šumava sa nachádza na pomedzí Česka, Rakúska a Nemecka. Významnú časť jej rozlohy tvorí Národný park Šumava, kde nájdete voňavé lesy a lúky, malebné údolia a ľadovcové jazerá. Počas výletov vás budú obklopovať nádherné prírodné scenérie na pozadí hôr a kopcov. Krásy Šumavy môžete objavovať na stovkách kilometrov turistických trás i zjazdných riek. Okrem toho láka Šumava na mnoho hradov a zámkov, lanových parkov, aquaparkov, múzeí, lyžiarskych areálov a upravovaných trás pre bežkárov.

Chodník korunami stromov Lipno Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Chodník korunami stromov Lipno bol otvorený v roku 2012 a išlo o vôbec **prvú stavbu tohto druhu v Čechách.** Celková dĺžka trasy je 675 metrov. Za postupného stúpania vás náučné **informačné a interaktívne tabule** prevedú životom v miestnej prírode od semienka až po urastený strom. Na konci chodníka sa môžete tešiť na dychberúci výhľad z vrcholu 40 metrovej vyhliadkovej veže. Za dobrých podmienok **môžete vidieť až na vrcholky Álp.** Okrem výhľadu vás na ceste čakajú tiež tri zážitkové stanice s lanovými prvkami a na koniec (pre tých, ktorí sa neboja) tiež **jeden z najdlhších suchých tobogánov v Čechách. Chodník je otvorený celoročne a je úplne bezbariérový.** Kým v letných mesiacoch sa ku chodníku dostanete lanovkou, stezkabusom alebo po cyklistických a turistických trasách,** v zime možno navštíviť chodník priamo zo zjazdovky.** Neďaleko nájdete tiež zábavné lesné ihrisko pre deti aj dospelých **Kráľovstvo lesa.**
Viac informácií

Boubínský prales Najobľúbenejšie výlet v lokalite

**Boubínsky prales** v srdci Šumavy je **najväčšia človekom nedotknutá prírodná rezervácia v strednej Európe**. V tomto unikátnom ekosystéme môžete nájsť stromy staré až 400 rokov. K videniu sú tu tiež zaujímavé Chudové korene - zauzlenia koreňov stromov vystupujúcich nad zemou. Okolo pralesa si môžete prejsť **náučný chodník**, ktorý vám poskytne informácie o miestnej vegetácii, zvieratách a tiež o histórii rezervácie. Východiskovým miestom je pre návštevníkov **Boubínské jazierko**, ktoré bolo ale napriek svojmu názvu vytvorené človekom pre splavovanie dreva. Na vrchole Boubína si potom nenechajte ujsť rozhľadňu.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 34 tipov

Šumava: Tipy na výlet

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Odmena za polročné vysvedčenie čaká neďaleko hraníc

Odmena za polročné vysvedčenie čaká neďaleko hraníc

 • TIPY TÍMU TRAVELKING
 • 24. 1. 2020

Polročné prázdniny majú síce deti na Slovensku len jednodňové, ale i tak by si ich mali vážiť. Školáci napríklad v Poľsku, Rakúsku a Maďarsku žiadne prázdniny nemajú.

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK