Lyžovania na Slovensku - pobyty

Nízke a Vysoké Tatry, Malá Fatra a ďalšie miesta ako stvorené na zimné športy robia zo Slovenska lyžiarsky raj pre výletníkov všetkých vekových kategórií. Neváhajte teda oprášiť lyže aj bežky a vybrať si dovolenku.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si veľmi užili. Aj keď nám celý jeden deň pršalo, bolo tu veľa možností, ako sa zabaviť. Výhľad z izby sme mali priamo na Tatry a večerné posedenie s pohárom prosecca bolo úchvatné. Potešilo nás aj wellness s bazénom a vírivkou. Polpenzia bola dostačujúca a chutná. V okolí hotela je mnoho atrakcií. Hneď cez cestu je bobová dráha, kde sme zažili poriadnu dávku adrenalínu, neďaleko je aj Belianska jaskyňa. Celkovo sme s pobytom v Hoteli Tulipán boli veľmi spokojní a pobyt môžem jedine odporučiť.”

Martin Dittert
Martin Dittert
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Trio*** splnil všetko, čo na návštevu Slovenského raja potrebujete. Teda pohodlné prespanie so sprchou, raňajkami, večerou a po náročnom dni aj možnosť relaxovania v dostatočne veľkej vírivke a v bazéne. Zamestnanci hotela sa k nám správali veľmi pekne a boli príjemní. Čo určite odporúčam, je výlet do rokliny Suchá Belá, návšteva Lúčanského vodopádu, Spišský hrad, pokiaľ máte radi zrúcaniny, a Tomášovský výhľad. Všetko sa dá stihnúť za 3 dni, ale aby ste si tunajšie okolie naozaj užili, budú vám ešte tak 3-4 dni chýbať. Je tu naozaj čo robiť a už teraz plánujeme, ako sem zavítame znovu.”

Vladimír Dvořák
Vladimír Dvořák
Obchodný tím


Každý rok sa s prvými snehovými vločkami menia slovenské hory na splnený sen všetkých milovníkov zimných športov. Niet sa čomu diviť - naše zasnežené vrcholy patria medzi obľúbené ciele lyžiarov, bežkárov aj snowboardistov. Ak ani vy nechcete túto zimu sedieť doma, zbystrite - poradíme vám, kam vyraziť na najlepší lyžiarsky pobyt na Slovensku.

Kam sa vydať na lyžiarsky pobyt na Slovensku?

Za tými najkvalitnejšími službami pre lyžiarov, vždy upravenými zjazdovkami najmodernejšími lanovkami aj vlekmi mieria milovníci zimných športov hlavne do Nízkych Tatier za strediskami Jasná či Park Snow Donovaly. Zahanbiť sa ale nedajú ani zjazdovky v okolí Vysokých Tatier, kde nájdete tiež viac ako 80 km upravovaných bežeckých tratí. Lyžiarsky pobyt v Tatrách si naviac môžete ozvláštniť relaxom vo vírivke či v saune - mnoho tunajších hotelov totiž disponuje vlastným wellness centrom.

Ak už ale máte naše najvyššie hory zjazdené z každej strany, je načase vybrať sa na zjazdovky iných vrchov. Skvelý lyžiarsky zážitok a vždy dostatok snehu si užijete na Orave v Ski parku Kubínska hoľa. Za netradičnými bežkárskymi zážitkami sa vydajte do Slovenského raja, ktorého potôčiky a vodopády v zime zamŕzajú a vytvárajú tak fascinujúce prechody na bežkách i scenérie. Okolie Slovenského raja je naviac posypané množstvom menších ski areálov, kde sa bezpečne vybláznite aj so svojimi deťmi.

Kam sa vybrať za najdlhšou zjazdovkou, za jediným biatlonovým areálom na Slovensku alebo za snowboardovou školou pre deti aj dospelých? To všetko (a ešte oveľa viac) sa dozviete v našom článku Kam na lyže, snowboard či bežky na Slovensku?