Lyžovania na Slovensku - pobyty

Nízke a Vysoké Tatry, Malá Fatra a ďalšie miesta ako stvorené na zimné športy robia zo Slovenska lyžiarsky raj pre výletníkov všetkých vekových kategórií. Neváhajte teda oprášiť lyže aj bežky a vybrať si dovolenku.

Načítavam ponuky...


Každý rok sa s prvými snehovými vločkami menia slovenské hory na splnený sen všetkých milovníkov zimných športov. Niet sa čomu diviť - naše zasnežené vrcholy patria medzi obľúbené ciele lyžiarov, bežkárov aj snowboardistov. Ak ani vy nechcete túto zimu sedieť doma, zbystrite - poradíme vám, kam vyraziť na najlepší lyžiarsky pobyt na Slovensku.

Kam sa vydať na lyžiarsky pobyt na Slovensku?

Za tými najkvalitnejšími službami pre lyžiarov, vždy upravenými zjazdovkami najmodernejšími lanovkami aj vlekmi mieria milovníci zimných športov hlavne do Nízkych Tatier za strediskami Jasná či Park Snow Donovaly. Zahanbiť sa ale nedajú ani zjazdovky v okolí Vysokých Tatier, kde nájdete tiež viac ako 80 km upravovaných bežeckých tratí. Lyžiarsky pobyt v Tatrách si naviac môžete ozvláštniť relaxom vo vírivke či v saune - mnoho tunajších hotelov totiž disponuje vlastným wellness centrom.

Ak už ale máte naše najvyššie hory zjazdené z každej strany, je načase vybrať sa na zjazdovky iných vrchov. Skvelý lyžiarsky zážitok a vždy dostatok snehu si užijete na Orave v Ski parku Kubínska hoľa. Za netradičnými bežkárskymi zážitkami sa vydajte do Slovenského raja, ktorého potôčiky a vodopády v zime zamŕzajú a vytvárajú tak fascinujúce prechody na bežkách i scenérie. Okolie Slovenského raja je naviac posypané množstvom menších ski areálov, kde sa bezpečne vybláznite aj so svojimi deťmi.

Kam sa vybrať za najdlhšou zjazdovkou, za jediným biatlonovým areálom na Slovensku alebo za snowboardovou školou pre deti aj dospelých? To všetko (a ešte oveľa viac) sa dozviete v našom článku Kam na lyže, snowboard či bežky na Slovensku?