Jizerské hory: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Ikonou Jizerských hôr je bezpochyby televízny vysielač Ještěd. Nádherná príroda je bohatá na rašeliniská, lesy, lúky, skalné mestá aj vyhliadkové plošiny. Ako na dlani uvidíte malebný kraj Jizeriek z vrcholov Ořešník, Paličník, Frýdlantské cimbuří či Ptačí kupy. Veľkým lákadlom je mesto Liberec so zábavným centrom Babylon a zoologickou i botanickou záhradou. S históriou sklárstva vás zoznámi expozície Múzea skla a bižutérie v Jablonci nad Nisou alebo Pamätník sklárstva v Kristiánove. História na vás dýchne pri prehliadke hradu Kost, zrúcaniny Trosky alebo zámkov Hrubá Skála či Frýdlant. Lyžiarske strediská ako Tanvaldský Špičák, Ještěd alebo Bedřichov ponúkajú skvelé podmienky pre zimné športy.

Singltrek pod SmrkemNajobľúbenejší výlet v lokalite

Sieť chodníkov Singltrek pod Smrkem ponúka trasy v celkovej dĺžke vyše 80 kilometrov v štyroch stupňoch obtiažnosti, vďaka čomu sú trate vhodné ako pre rodiny s deťmi, tak pre skúsených terénnych cyklistov. Nástupné miesto sa nachádza v Novom Meste pod Smrkem. Ak nemáte vlastný bicykel, môžete využiť tunajšiu požičovňu. Vstupné sa nevyberá a trať je otvorená celoročne, uzavretá býva len výnimočne a to z dôvodu ťažby dreva alebo prírodných kalamít.

Viac informácií

LiberecNajobľúbenejší výlet v lokalite

Liberec je mesto na severe Čiech siahajúce svojou históriou do 13. storočia. Mnoho ľudí si ho spojí iba s vysielačom Ještěd, mesto má ale svoje vlastné zaujímavosti. Za akýsi symbol obce môžeme považovať novorenesančnú radnicu, nájdeme tu ale aj krásne pamiatky baroka a klasicizmu.

Čo by ste nemali v Liberci minúť:

  • Centrum Babylon
  • ZOO Liberec
  • Botanickú záhradu
  • Nezabudnite ani na moderné vedecké centrum iQLANDII s planetária, DinoPark alebo Technické múzeum.

Za relaxáciou zamierte do aquaparku s wellness centrom, ktoré je zariadené v štýle antických kúpeľov. Aquapark je súčasťou centra Babylon.

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom47 tipov

Jizerské hory: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet