Jizerské hory: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Singltrek pod Smrkem Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Sieť chodníkov Singltrek pod Smrkem ponúka trasy v celkovej dĺžke vyše 80 kilometrov v štyroch stupňoch obtiažnosti, vďaka čomu sú trate vhodné ako pre rodiny s deťmi, tak pre skúsených terénnych cyklistov. Nástupné miesto sa nachádza v Novom Meste pod Smrkem. Ak nemáte vlastný bicykel, môžete využiť tunajšiu požičovňu. Vstupné sa nevyberá a trať je otvorená celoročne, uzavretá býva len výnimočne a to z dôvodu ťažby dreva alebo prírodných kalamít.
Viac informácií

Liberec Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Liberec je mesto na severe Čiech siahajúce svojou históriou do 13. storočia. Mnoho ľudí si ho spojí iba s vysielačom **Ještěd**, mesto má ale svoje vlastné zaujímavosti. Za akýsi symbol obce môžeme považovať **novorenesančnú radnicu**, nájdeme tu ale aj krásne pamiatky baroka a klasicizmu. **Čo by ste nemali v Liberci minúť:** - Centrum Babylon - ZOO Liberec - Botanickú záhradu - Nezabudnite ani na moderné **vedecké centrum iQLANDII s planetária, DinoPark alebo Technické múzeum**. Za relaxáciou zamierte do **aquaparku s wellness centrom**, ktoré je zariadené v štýle antických kúpeľov. Aquapark je súčasťou centra Babylon.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 22 tipov

Jizerské hory: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK