Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Jizerské hory: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Ikonou Jizerských hôr je bezpochyby televízny vysielač Ještěd. Nádherná príroda je bohatá na rašeliniská, lesy, lúky, skalné mestá aj vyhliadkové plošiny. Ako na dlani uvidíte malebný kraj Jizeriek z vrcholov Ořešník, Paličník, Frýdlantské cimbuří či Ptačí kupy. Veľkým lákadlom je mesto Liberec so zábavným centrom Babylon a zoologickou i botanickou záhradou. S históriou sklárstva vás zoznámi expozície Múzea skla a bižutérie v Jablonci nad Nisou alebo Pamätník sklárstva v Kristiánove. História na vás dýchne pri prehliadke hradu Kost, zrúcaniny Trosky alebo zámkov Hrubá Skála či Frýdlant. Lyžiarske strediská ako Tanvaldský Špičák, Ještěd alebo Bedřichov ponúkajú skvelé podmienky pre zimné športy.

Singltrek pod Smrkem Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Sieť chodníkov Singltrek pod Smrkem ponúka trasy v celkovej dĺžke vyše 80 kilometrov v štyroch stupňoch obtiažnosti, vďaka čomu sú trate vhodné ako pre rodiny s deťmi, tak pre skúsených terénnych cyklistov. Nástupné miesto sa nachádza v Novom Meste pod Smrkem. Ak nemáte vlastný bicykel, môžete využiť tunajšiu požičovňu. Vstupné sa nevyberá a trať je otvorená celoročne, uzavretá býva len výnimočne a to z dôvodu ťažby dreva alebo prírodných kalamít.
Viac informácií

Liberec Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Liberec je mesto na severe Čiech siahajúce svojou históriou do 13. storočia. Mnoho ľudí si ho spojí iba s vysielačom **Ještěd**, mesto má ale svoje vlastné zaujímavosti. Za akýsi symbol obce môžeme považovať **novorenesančnú radnicu**, nájdeme tu ale aj krásne pamiatky baroka a klasicizmu. **Čo by ste nemali v Liberci minúť:** - Centrum Babylon - ZOO Liberec - Botanickú záhradu - Nezabudnite ani na moderné **vedecké centrum iQLANDII s planetária, DinoPark alebo Technické múzeum**. Za relaxáciou zamierte do **aquaparku s wellness centrom**, ktoré je zariadené v štýle antických kúpeľov. Aquapark je súčasťou centra Babylon.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 22 tipov

Jizerské hory: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK