Bozkovské dolomitové jaskyne

Nahliadnite do skrytého tajomstva nádherného diela prírody, ktoré nájdete neďaleko obce Bozkov na Liberecku. Bozkovské dolomitové jaskyne sú najrozsiahlejším jaskynným komplexom v severovýchodných Čechách, ktorý je zároveň ako jediný tvorený vápnitým dolomitom. Do Nových i Starých jaskýň môžete nahliadnuť spoločne so sprievodcom, ktorý vám povie mnoho zaujímavostí o vzniku a geológii tejto národnej prírodnej pamiatky. Komplex je tvorený viac ako jedným kilometrom chodieb, verejnosti je sprístupnených celkom 400 metrov.

Počas prehliadky sa budete kochať jedinečnou kvapľovou výzdobou, kremennými rímsami a lištami aj unikátnymi excentrickými kvapľami. Za 45 minút prejdete Polnočnú jaskyňu, Pirátsku chodbu s osvetlenou jaskyňou Peklo, malé Labutie jazierka alebo jaskyňu Prekvapenie, kde vás uchváti bohatá kvapľová stena, a mnoho ďalšieho. Vyvrcholením celej prehliadky je najväčšie podzemné jazero v Česku s priezračnou vodou, ktorá odráža krásy jaskynného reliéfu.

Vstupné:

  • základné: 190 Kč
  • znížené (študenti a seniori): 160 Kč
  • deti od 3 do 15 rokov: 100 Kč
  • deti do 3 rokov: zadarmo

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Severné Čechy, Jizerské hory, Podkrkonošie

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

NS údolím Jizery - Riegrova stezka
Rodný dom spisovateľa Antala Staška
Múzeum obnoviteľných zdrojov energie - Velké Hamry
Maják a múzeum Járy Cimrmana
Ski areál Paseky Nad Jizerou
Rokytnice nad Jizerou

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet