POZOR! Májový výpredaj je tu! S kódom 7NAVSETKO teraz získate akýkoľvek pobyt so zľavou 7 %. Akcia platí už len:

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

 • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
 • Obľúbené ponuky na jednom mieste
 • Upozornenie na zmeny v ponukách

Balaton: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Balatonu, najväčšiemu jazeru strednej Európy, sa hovorí tiež Maďarské more. Na svoje si tu prídu milovníci vodných športov, rybári, turisti, rodiny s deťmi i seniori. Okolo jazera sa nachádza niekoľko slávnych maďarských kúpeľov, napríklad Keszthely či Hévíz. Nádherné panoramatické výhľady objavíte na mnohých turistických trasách. Po 240 km dlhej cyklotrase Balaton körút obídete jazero dookola. Za poznaním sa môžete vydať na zámok Helikon a zrúcaninu hradu Szigliget. Deti budú nadšené z múzea hračiek v Keszthely. A samozrejme tu ochutnáte špeciality maďarskej kuchyne aj preslávené miestne víno.

Balaton Najobľúbenejší výlet v lokalite

Balaton je najväčšie jazero v strednej Európe a práve kvôli jeho veľkosti sa mu v maďarčine hovorí tiež Magyar tenger - Maďarské more. Dnes sa táto kedysi najobľúbenejšia letná destinácia stáva medzi Slovákmi opäť veľmi populárna. A niet divu, na svoje si tu prídu rodiny s deťmi, rybári, jachtári, surfisti, cyklisti i seniori. Mladí tu nájdu veľa možností zábavy až do ranných rodín, staršia generácia môže relaxovať v preslávených kúpeľoch. V okolí jazera sa ich nachádza hneď niekoľko.

Čo všetko môžete robiť pri Balatone?

 • vodné športy: napríklad surfing, vodné lyže, vodné bicykle
 • rybárčenie
 • pešia turistika
 • cykloturistika
 • kúpeľné procedúry

Z turistických cieľov možno menovať krásny barokový zámok Helikon, múzeum kočiarov či múzeum hračiek, v ktorom si deti budú pripadať ako v raji. Ak počas výletov vyhladnete, rozhodne nemusíte zúfať, pretože miestna ponuka pokrmov je naozaj široká. Dať si môžete napríklad aj u nás obľúbené langoše, rôzne upravované ryby alebo pikantnú rybiu polievku halászlé. Ďalej môžete vyskúšať túrógombóc - tvarohové knedle so smotanou a cukrom alebo studené ovocné polievky.

Viac informácií

Termálne jazero Hévíz Najobľúbenejší výlet v lokalite

Najväčšie prírodné termálne jazero na kúpanie na svete a my ho máme (skoro) za humnami! Maďarsko ponúka na odpočinok či dovolenku veľa krásnych kúpeľov a jazier, ale termálne jazero Hévíz je jedinečné. Jazero je označené za národnú prírodnú pamiatku úplným právom. Priľahlé mestečko Hévíz, nachádzajúce sa len pár kilometrov od Balatonu, je síce malé, ale za väčšími a prepychovejšími kúpeľnými mestami rozhodne nezaostáva. Tradícia kúpeľníctva sa tu drží už od roku 1795 a môže sa pýšiť krásnou kúpeľnou kolonádou, záhradami a ďalšími kúpeľnými atrakciami.

V lete sa teplota v jazere vyšplhá až na 38 ºC a aj v tie najchladnejšie dni v roku si voda udrží teplotu 22 -⁠ 24 ºC, aj preto je možná celoročná prevádzka. Liečebná, mierne rádioaktívna voda tryská z hĺbky 38 metrov a je veľmi bohatá na minerály. Prirodzene obsiahnuté zmesi minerálov zjemňujú kožu, tlmia bolesti, sú dobré proti zápalom a posilňujú pružnosť chrupaviek. Aj preto sú tunajšie vody jedny z najlepších na liečbu reumatických ťažkostí a problémov s pohybovým ústrojenstvom. Najväčšiu mimoriadnosť dodáva vode prítomnosť radónu v tomto malom množstve pozvoľna vstupuje do ľudského organizmu, kde stimuluje hormonálnu tvorbu a pomáha nervovej sústave lepšie fungovať.

Po návšteve Hévízskeho jazera sa vydajte:

 • Na prechádzky do niektorého z miestnych krásnych parkov s kúpeľnou, upokojujúcou atmosférou
 • Do historického kina, ktoré premieta aj v 3D
 • Na Rákocziho ulicu, kde nájdete fontánu s pitnou liečivou vodou
 • Obhliadnuť najzaujímavejšiu stavbu mesta, veľký Kostol Ducha Svätého (Szentléleki templom), ktorého stavba bola dokončená pomerne nedávno -⁠ v roku 1999. Aj napriek modernému vzhľadu môžete nájsť na budove rad neogotických prvkov
 • Do severnej časti mesta Egregy s vinohradmi a ochutnávkami vína
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 48 tipov

Balaton: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Osobne overené: Recenzia pobytu v Sirius Hoteli ****superior

Osobne overené: Recenzia pobytu v Sirius Hoteli ****superior

 • OSOBNE OVERENÉ
 • 13. 5. 2024

Vydajte sa spolu s Ivou z marketingového tímu Travelkingu k maďarskému Balatonu. Konkrétne do hotela Sirius ****superior v meste Keszthely. Ako hodnotí cestu, ubytovanie, jedlo a wellness? To si môžete prečítať v podrobnej recenzii nižšie.

Objavte to NAJ z Maďarska: 7 NAJtopovejších wellness hotelov po celom Maďarsku

Objavte to NAJ z Maďarska: 7 NAJtopovejších wellness hotelov po celom Maďarsku

 • OBJAVTE TO NAJ Z MAĎARSKA
 • 4. 3. 2022

Maďarské termálne pramene a špičkové kúpeľné služby sú preslávené po celom svete. Vybrali sme pre vás 7 najlepších wellness hotelov v Maďarsku, kde na vás čaká nezabudnuteľná dovolenka plná oddychu, vynikajúceho jedla a kúpeľných procedúr.

Objavte to NAJ z Maďarska: 9 NAJkrajších hradov, ktoré sú ako stvorené na výlet

Objavte to NAJ z Maďarska: 9 NAJkrajších hradov, ktoré sú ako stvorené na výlet

 • OBJAVTE TO NAJ Z MAĎARSKA
 • 2. 3. 2022

Maďarsko sa môže pochváliť toľkými krásnymi hradmi, že je ťažké vybrať si, kam sa vydáte za dobrodružstvom. S rozhodovaním vám radi pomôžeme - vybrali sme 9 najkrajších hradov ako stvorených na výlet.

Objavte to NAJ z Maďarska: 9 NAJromantickejších miest, ktoré nájdete v Maďarsku

Objavte to NAJ z Maďarska: 9 NAJromantickejších miest, ktoré nájdete v Maďarsku

 • OBJAVTE TO NAJ Z MAĎARSKA
 • 24. 2. 2022

Maďarsko je našou susednou krajinou, no aj napriek tomu ostáva pre mnohých Slovákov nepoznané. A to je veľká škoda! Ktoré miesta sa rozhodne oplatí vidieť aspoň raz za život? Nechajte sa inšpirovať naším zoznamom naj miest v Maďarsku.

Objavte to NAJ z Maďarska: 8 NAJlepších aquaparkov v krajine, kde sa zabaví celá rodina

Objavte to NAJ z Maďarska: 8 NAJlepších aquaparkov v krajine, kde sa zabaví celá rodina

 • OBJAVTE TO NAJ Z MAĎARSKA
 • 23. 2. 2022

Nie je nad deň plný kúpania a zábavy s rodinou. Ak túžite po zábave vo vode na skutočne vysokej úrovni, vyberte sa za ňou do Maďarska. Ktorý aquapark si ale vybrať? Poradíme vám - stačí sa pozrieť na výber 8 najlepších aquaparkov v Maďarsku.