Barion Pixel
Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Balaton: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Balatonu, najväčšiemu jazeru strednej Európy, sa hovorí tiež Maďarské more. Na svoje si tu prídu milovníci vodných športov, rybári, turisti, rodiny s deťmi i seniori. Okolo jazera sa nachádza niekoľko slávnych maďarských kúpeľov, napríklad Keszthely či Hévíz. Nádherné panoramatické výhľady objavíte na mnohých turistických trasách. Po 240 km dlhej cyklotrase Balaton körút obídete jazero dookola. Za poznaním sa môžete vydať na zámok Helikon a zrúcaninu hradu Szigliget. Deti budú nadšené z múzea hračiek v Keszthely. A samozrejme tu ochutnáte špeciality maďarskej kuchyne aj preslávené miestne víno.

Mesto Balatonfüred Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Balatonfüred je malebné mestečko na brehu "maďarského mora", jazera Balaton. V hornej časti mesta nájdete tri kostoly, ktoré rozhodne stoja za videnie. Niektoré z domov v Balatonfüred navyše patria do maďarského národného dedičstva, jedným z nich je panské sídlo Gombás postavené v 18. storočí. Užite si atmosféru prístavného mesta s množstvom reštaurácií a kaviarní. Za zábavou i poznaním sa vydajte do Pamätného domu maďarského spisovateľa Móra Jókaiho - Jókai Mór Emlékház, na prechádzku pobrežnou promenádou Tagore alebo na koncert, zaujímavú výstavu či literárny večer do Vily Vaszary. Najväčším lákadlom oblasti je ale rozhodne plážové kúpalisko na brehu Balatonu a zábavný Annagora Aquapark.

Viac informácií

Balaton Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Balaton je najväčšie jazero v strednej Európe a práve kvôli jeho veľkosti sa mu v maďarčine hovorí tiež Magyar tenger - Maďarské more. Dnes sa táto kedysi najobľúbenejšia letná destinácia stáva medzi Slovákmi opäť veľmi populárna. A niet divu, na svoje si tu prídu rodiny s deťmi, rybári, jachtári, surfisti, cyklisti i seniori. Mladí tu nájdu veľa možností zábavy až do ranných rodín, staršia generácia môže relaxovať v preslávených kúpeľoch**. V okolí jazera sa ich nachádza hneď niekoľko, napríklad v Keszthely.

Čo všetko môžete robiť pri Balatone?

 • vodné športy: napríklad surfing, vodné lyže, vodné bicykle
 • rybárčenie
 • pešia turistika
 • cykloturistika
 • kúpeľné procedúry

Z turistických cieľov možno menovať krásny barokový zámok Helikon, múzeum kočiarov či múzeum hračiek, v ktorom si deti budú pripadať ako v raji. Ak počas výletov vyhladnete, rozhodne nemusíte zúfať, pretože miestna ponuka pokrmov je naozaj široká. Dať si môžete napríklad aj u nás obľúbené langoše, rôzne upravované ryby alebo pikantnú rybiu polievku halászlé. Ďalej môžete vyskúšať túrógombóc - tvarohové knedle so smotanou a cukrom alebo studené ovocné polievky.

Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 13 tipov

Balaton: Tipy na výlet

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Viedeň či Balaton? Vyrazte 1. a 17. novembra do miest, o ktorých sme kedysi len snívali

Viedeň či Balaton? Vyrazte 1. a 17. novembra do miest, o ktorých sme kedysi len snívali

 • TIPY TÍMU TRAVELKING
 • 17. 1. 2020

Neseďme doma, keď môžeme cestovať. Obzvlášť, ak jeden vychádza na pondelok (1.11.) a ďalšie na stredu (17.11.). Stačí si tak vybrať len dva dni dovolenky a vyraziť na pobyt za hranice až na 5 dní. Vyhnete sa tak davom aj sviatočným poplatkom.

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK