Mesto Tapolca

Národný park Balaton-felvidéki nie je jediné zaujímavé miesto, na ktoré môžete zavítať pri návšteve Tapolca. Malé mesto neďaleko Balatonu stojí na veľkom jaskynnom systéme, kde môžete zažiť unikátnu plavbu v loďke po jaskynnom jazere. Počas plavby budete môcť sami pádlovať čln, niektoré úseky jaskyňe sú však natoľko úzke, že sa tu oplatí pádlo odložiť na dno člna a odrážať sa rukami od kamenných stien jaskyne. Pri plavbe nezabúdajte zhlboka dýchať, jaskynný vzduch je totiž veľmi vlhký a priaznivý na dýchacie cesty. Pozor ale na hlavu - strop jaskyne je v niektorých miestach dosť nízko. Ak na svojej dovolenke hľadáte niečo netradičné, ide o tú najlepšiu voľbu.

Čo ešte navštíviť v Tapolci?

  • po nezabudnuteľnej plavbe v jaskyni zamierte aj do múzea hneď pri jaskyni, kde sa dozviete viac o jaskynnom systéme Maďarska. Nielen deti tu zaujme 3D kino a obchod so suvenírmi
  • zavítajte na upravené Hlavné námestie (Fő tér) so sochou malej princeznej od miestneho umelca, a tiež s tradičnými trhmi, meštiackymi domami a stĺpom Najsvätejšej trojice
  • neďaleko námestia leží pokojné Mlynské jazero s bývalou budovou mlyna, v ktorej dnes sídli známy hotel

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Balaton

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet