Kaštieľ Festetics v Keszthely

Tento barokový kaštieľ získala rodina Festeticsovcov v roku 1739 a neskôr ho prestavala podľa vlastných predstáv. Knižnica Helicon v kaštieli Keszthely je jedinou neporušenou šľachtickou knižnicou v krajine, ktorá je naplnená viac než 500 rokmi vedy a kultúry. V štvrtom najväčšom kaštieli v krajine sa konajú významné výstavy a hudobné akcie.

Vedľa kaštieľa môžete navštíviť zámocký park s rozlohou 42 akrov, ktorý je zároveň prírodnou rezerváciou V zámockom parku sa nachádza Palmový dom a vtáčí park, v bývalej jazdiarni je zas najväčšia dochovaná zbierka kočiarov v Maďarsku. Pri zadnom východe parku je nová budova, v ktorej je umiestnená lovecká expozícia, výstava historických modelov železníc a výstava Putovanie a cestovateľské dobrodružstvá kniežat. Okrem toho sa v blízkosti kaštieľa, na Zámockej ulici, nachádza Návštevnícke centrum Aaronov dom.

Preskúmajte túto veľkolepé stavbu, obdivujte jej majestátnu nádheru, alebo sa prejdite kočiarom po jedinečných zámockých záhradách.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Balaton, Hévíz a okolie

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet