Túra 6 jazier Tauplitzalm

Vydajte sa na túru okolo šiestich alpských jazier pri náhornej plošine Tauplitzalm. Tauplitzalm je najväčšia náhorná plošina s jazerami v celej Európe, nachádza sa v oblasti Ausseerland – Salzkammergut, atraktívnom regióne, kde si užijete skvelú dovolenku ako v zime, tak v lete. Počas horskej prechádzky, ktorá je plná panoramatických výhľadov na krásnu krajinu, budete postupne míňať jazerá Krallersee, Grossee, Märchensee, Tauplitzsee, Steirersee a nakoniec Schwarzensee.

Na hrebeň vás vyvezie lanovka, od ktorej budete pokračovať nenáročným a dobre značeným chodníkom od jedného jazera k druhému. Cesta vedie skutočne nádhernou alpskou prírodou, ktorá vám ponúkne vysoké štíty hôr, rozkvitnuté lúky a zelené svahy. Úchvatný je aj pohľad na samotné jazerá, ktoré sa trblietajú a dotvárajú tak fascinujúci ráz krajiny. V krištáľovo čistej vode sa v letných mesiacoch budete môcť tiež okúpať, takže si na výlet nezabudnite pribaliť plavky. Cestou navyše stretnete aj útulné horské chaty, kde sa budete môcť občerstviť jednou z čerstvých alpských špecialít.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Alpy, Štajersko, Nízke Taury, Tauplitz,

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet