Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

  • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
  • Obľúbené ponuky na jednom mieste
  • Upozornenie na zmeny v ponukách

Nízke Taury: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Pohorie Nízke Taury je bohaté na jazerá, trávnaté hrebene a majestátne skaly. Nachádza sa tu viac ako 600 dvojtisícových vrcholov v rozličných klimatických a geomorfologických podmienkach. Najvyššou a zároveň najznámejšou a najnavštevovanejšou horou Nízkych Taur je Hochgolling (2 863 m n. m). Vďaka tomu, že sa v Nízkych Taurách dá podniknúť nespočet vynikajúcich skitúr, patrí oblasť do Štajerského lyžiarskeho raja.

Tauplitz Najobľúbenejší výlet v lokalite

Región Tauplitz siaha až do nadmorskej výšky takmer 2 000 m n. m. a rozhodne má čo ponúknuť v podobe krásnej horskej prírody a dokonalého pokoja. Obľúbené cyklotrasy vedú od zámku Trautenfels v Ennstal cez rašelinisko Laasen a národnú chránenú oblasť Ödense. Dostať sa po nich môžete až k Hallstattskému jazeru. Po turistických trasách môžete zase spoznávať miestne ľadovcové jazerá, lúky a nádherné výhľady napríklad z vrcholov Tranweng, Almkogel a ďalších.

Viac informácií

Nízke Taury Najobľúbenejší výlet v lokalite

Nízke Taury (nemecky Niedere Tauern) si získali srdcia mnohých turistov vďaka viac ako 600 dvojtisícových vrcholov, trávnatým vysokohorským lúkam a nespočtom horských jazier. Všetky lemuje hustá sieť turistických chodníčkov vhodných pre rodiny s deťmi aj pre skúsených turistov. Úchvatné pohorie v centrálnej časti Rakúska pripomína svojim charakterom naše Západné Tatry. K najobľúbenejším cieľom rozhodne patrí najvyšší vrch oblasti Hochgolling s nadmorskou výškou 2 863 m n. m. vo vyššej schladmingskej časti. Zaujímavé sú rozhodne aj túry po nižších vrchoch - Hochwildstelle (2747 m), Waldhorn (2702 m) či Grosser Bösenstein (2448 m). Popri turistike vám budú robiť spoločnosť nielen pasúce sa stáda kráv na pastvinách, ale tiež trblietajúce sa jazerá a nezabudnuteľné výhľady.

Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 28 tipov

Nízke Taury: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Kam na predĺžený víkend s deťmi?

Kam na predĺžený víkend s deťmi?

  • CESTOVATEĽSKÉ RADY A TIPY
  • 27. 4. 2017

Chcete si vzácne a zaslúžené voľno užiť naplno aj so svojimi deťmi? Radi by ste ho trávili v prírode, pri vode, zábavou alebo trochou poučenia? Tipy na to, čo robiť s celou rodinou nájdete v tomto článku.