Dovolenka s deťmi v Nemecku

Premýšľate, kam vziať svoje ratolesti? V Nemecku na vás čaká množstvo prekvapivých prírodných i kultúrnych divov, ktoré budú baviť malých aj veľkých. Vyrazte na dovolenku s deťmi do Nemecka a užite si príjemné chvíle v spoločnosti tých, ktorých máte najradšej.

Načítavam ponuky...


Nemecko je krajinou mnohých krás. Čaká tu na vás nielen množstvo kultúrneho vyžitia, ale aj nespočet prírodných klenotov, ktoré stojí za to vidieť. Vyraziť sem môžete s celou rodinou na víkend alebo na letnú aj zimnú dovolenku. S deťmi v Nemecku sa určite nudiť nebudete, myslia tu aj na najmenších, ktorí si tu užijú veľa zábavy na detských ihriskách, v aquaparkoch, vonkajších kúpaliskách alebo na hradoch a zámkoch.

S deťmi do Nemecka za históriou a kultúrou

Po celom nemeckom území sú rozosiate pripomienky histórie, ktoré si môžete zájsť prezrieť. Nájdete tu zaujímavé múzeá, stredoveké hrady aj barokové zámky. Obzvlášť na hradoch a zámkoch býva aj nápaditý program venovaný tým najmenším, preto je objavovanie starobylej architektúry v Nemecku tou správnou voľbou pre rodiny s deťmi.

Historické pamiatky na vás čakajú na každom rohu a budete sa sem musieť niekoľkokrát vracať, aby ste si stihli prezrieť čo i len tie najlepšie z nich. Začať môžete v Berlíne, kde sa prejdete pod Brandenburskou bránou, nahliadnete do Ríšskeho snemu alebo zamierite k Berlínskemu múru. Za návštevu však stoja aj ďalšie historické mestá, ako Norimberg, Kolín alebo Mníchov. Ubytovať sa tu môžete s plnou penziou aj polopenziou, v ponuke nechýba ani pobyty s dieťaťom zadarmo.

Prírodné divy, ktoré v Nemecku nemôžete minúť

Taká veľká krajina, akou je Nemecko, musí ukrývať množstvo prírodných klenotov. A veru je to tak! Jedno z najkrajších miest nájdete hneď pri českých hraniciach, národný park Bavorský les vám ponúkne množstvo kilometrov turistických trás i cyklotrás vedúcich cez vlnitú zalesnenú krajinu. Narazíte tu aj na populárny chodník korunami stromov alebo zookútik takmer vo voľnej prírode. Inak je v celom Nemecku na 16 národných parkov, v ktorých sa môžete prechádzať rýdzou prírodou. Sú tak ideálne pre dovolenku so psom.

Na letnej dovolenke s deťmi v Nemecku vás poteší aj množstvo príležitostí na kúpanie. O jazerá nemá táto krajina núdzu. Navštívte napríklad slávne Bodamské jazero, alebo jazerá Königssee a Obersee v Bavorsku. Chladnejšie kúpanie si užijete pri Severnom mori, kde na vás čakajú krásne pláže a výletné letoviská. Nesmieme zabudnúť ani na nespočetné množstvo aquaparkov a wellness pobytov, ktoré zabavia celú rodinu.