Dovolenka v nemeckých horách

Za turistikou i špičkovými lyžiarskymi strediskami vyrazte do Nemecka. Na hranici s Českou republikou sa tiahnu Erzgebirge (Krušné hory) a Bavorský les. Na hraniciach s Rakúskom potom už čakajú nádherné Alpy.

Načítavam ponuky...


Nemecko ukrýva mnoho prírodných krás, za ktorými sa oplatí vyraziť. S Českom niektoré pohoria zdieľa, a tak môžete spoznať napríklad nemeckú stranu Krušných hôr alebo Šumavy, ktorá sa nazýva Bavorský les. Na juhu krajiny sa týčia nádherné Alpy na čele s najvyššou horou Zugspitze (2 962 m).

Nemecké hory sú ideálnou destináciou pre aktívnu zábavu v lete aj v zime

V lete aj v zime vás v nemeckých horách čaká mnoho aktívnej zábavy. Vyrazte s celou rodinou alebo drahou polovičkou na vysokohorské túry a kochajte sa po ceste prekrásnymi výhľadmi. Nádhernú prírodu doplnia zaujímavé turistické atrakcie, ako sú chodníky korunami stromov, rozhľadne alebo horské chaty.

V Krušných horách vyšplhajte na najvyššiu horu Fichtelberg, v Bavorskom lese vyrazte na Chodník korunami stromov Neuschönau a v Alpách navštívte ľadovcové jazerá a ochutnajte typickú nemeckú kuchyňu. Či už vyrazíte do ktorýchkoľvek nemeckých hôr, čaká vás hustá sieť turistických a cyklistických trás s mnohými atrakciami v blízkosti.

V zime sa nemecké pohoria zaplnia lyžiarimi, snowboardistami a bežkárimi, ktorí sem vyrážajú za perfektnými snehovými podmienkami, modernými skiareálmi a krásnou prírodou. Vypravte sa sem za zimnými radovánkami aj vy, napríklad do obľúbených lyžiarskych stredísk Fichtelberg, Altenberg či Berchtesgaden, ktorý poteší rodiny s deťmi.