Dovolenka v Mníchove

Aj keď Oktoberfest neodmysliteľne patrí k Mníchovu, metropola ponúka oveľa viac ako pivný festival. Mníchov sa pýši bohatou históriou, architektonickými skvostami a zaujímavými miestami, ako je napríklad múzeum vozidiel BMW alebo Olympiapark. Či už vás láka história, nočný život alebo nákupy, počas dovolenky v Mníchove si každý príde na svoje.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Do Mníchova sa pohodlne dostanete verejnou dopravou, ale aj autom. Cesta nie je vôbec dlhá, ak pôjdete do Mníchova z Bratislavy, počítajte s približne 5 a pol hodinami jazdy.

Hlavné mesto Bavorska nájdete v podhorí Álp, na rieke Isar. Mníchov je po Berlíne a Hamburgu tretím najväčším mestom v Nemecku a je významným centrom priemyslu, dopravy, kultúry a športu.

Čo podniknúť v Mníchove?

Skvelým východiskovým bodom pre spoznávanie mesta je námestie Marienplatz, ktoré zdobí mnoho historických budov a pamiatok. V jeho centre stojí krásna Rybia fontána a Mariánsky stĺp, z ktorého dohliada na mesto patrónka Bavorska, Panna Mária. Na námestí nájdete hneď dve radnice – starú a novogotickú. V tej prvej sídli múzeum historických hračiek, v druhej zastupiteľstvo.

Mníchov je domovom mnohých zaujímavých múzeí:

  • Obrovské technické Deutsches Museum, ktoré sa chváli množstvom expozícií – od astronómie až po vodnú dopravu.
  • Múzeum BMW, ktoré predstaví návštevníkom históriu automobilky a unikátnu zbierku áut aj motocyklov.
  • Nemecko aj Bavorsko majú dlhú a pestrú históriu, o ktorej rozpráva Bavarian National Museum (Bavorské národné múzeum).
  • Ak milujete moderné umenie, zavítajte do múzea Brandhorst.
  • K Mníchovu patrí aj pivo. Všetko o horkom nápoji a pivnom festivale vám prezradí Beer & Oktoberfest Museum.

Futbaloví fanúšikovia určite vedia, že vo Mníchove sídli jeden z najlepších klubov - FC Bayern Mníchov. Urobte si radosť a zájdite na zápas do Allianz Areny.

Za návštevu stojí aj Olympiapark, v ktorom sa konali neslávne známe Letné olympijské hry 1972. Dominantou celého areálu je veža týčiaca sa do výšky 291 m, z ktorej je pekný výhľad na mesto.

Náš tip: Cestujete v páre alebo s deťmi? Prezrite si naše balíčky, ktoré sme vytvorili špeciálne pre rodiny s deťmi a pre tých, ktorí si chcú užiť dovolenku vo dvojici.