Pobyty v Nemecku pre dvoch

Je pre vás Nemecko nepoznanou krajinou, alebo ste zatiaľ navštívili len blízke mestá Drážďany, Berlín a Mníchov? Rozšírte si obzory a vyrazte za prírodnými krásami Nemecka. Okúzlia vás tu ako hlboké lesy a udržiavané turistické chodníky, tak aj prvotriedne lyžiarske strediská a kvalitné hotely s wellness centrami.

Načítavam ponuky...


Láka vás aktívna dovolenka plná pohybu, alebo skôr odpočinok v termálnej vode či na slniečku? V Nemecku si môžete užiť oboje - stačí sa sem vydať na pobyt a podľahnúť všetkým zvodom a lákadlám Nemecka. Pár dní dovolenky vám na spoznanie toho najlepšieho určite nebude stačiť.

Do Nemecka v lete aj v zime (a vlastne kedykoľvek)

Aj keď sa všetky krásy Nemecka rozhodne nedajú ani spočítať, o niektorých sa číslený údaj nájsť dá. Ak patríte medzi milovníkov kultúrnych zaujímavostí a nedáte dopustiť na návštevu hradov, zámkov, pamiatok a galérií, určite vás nadchne, že sa v Nemecku nachádza až 51 pamiatok zapísaných na Zozname UNESCO. Medzi tie najobľúbenejšie patria Würzburská rezidencia stojaca v rovnomennom meste, opátstvo Lorsch či Kláštor Maulbronn v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko. Milovníkov turistiky, cykloturistiky či bežkovania určite poteší 16 národných parkov, ktoré sú pretkané turistickými chodníčkami s najrôznejším prevýšením. Nech už sa ale do Nemecka vydávate za čímkoľvek, doprajte si aj znamenitý odpočinok. Stačí si zarezervovať pobyt v hoteli s vlastným wellness centrom a o dokonalý relax máte postarané. Alebo dáte prednosť odpočinku v termáloch a v aquaparkoch? Tak či tak ste na správnej adrese.

Nemecko je taktiež obľúbeným miestom lyžiarskych pobytov. Blízkosť nemeckých hôr hneď za hranicami Česka láka do týchto končín tiež mnoho českých i slovenských lyžiarov a milovníkov zimných športov. Tie najbližšie zjazdovky objavíte pri Krušných horách, ktoré sa na nemeckej strane nazývajú Erzgebirge. Vzdialenosťou ani kvalitou svojich služieb a lyžiarskych stredísk nezaostávajú ani hory Bavorského lesa susediace so Šumavou. Chystáte sa tento rok na poriadnu lyžovačku, o akej sa vám už dlho ani nesnívalo? Zopakujte si biely kódex vďaka nášmu článku a užite si svoju zimnú dovolenku naplno.