Lyžovanie v Nemecku - pobyty

Nemecko je krajina plná prekvapení, jedným z nich sú aj nekonečné kilometre kvalitne upravovaných zjazdoviek. Či už ste začiatočník, ktorý stojí na lyžiach prvýkrát, alebo skúsený pretekár, tu si prídete na svoje.

Načítavam ponuky...


Vypravte sa s celou rodinou za parádnou lyžovačkou do Nemecka, kde vás čakajú moderné lyžiarske strediská, služby na vysokej úrovni a predovšetkým nádherná príroda.

Perfektné podmienky a krásne prostredie – to je lyžovanie v Nemecku

Nemecko poskytuje niekoľko horských oblastí, ktoré sa v zime stávajú rajom pre lyžiarov, bežkárov i snowboardistov. Vďaka rozmanitosti nemeckých pohorí si na svoje prídu ako skúsení športovci, tak aj rodiny s deťmi, ktoré na jednoduchých zjazdovkách zažijú svoje prvé lyžiarske dobrodružstvá.

Parádne zimné radovánky vás čakajú napríklad na nemeckej strane Krušných hôr (Erzgebirge). Nájdete tu populárny Ski areál Fichtelberg, ktorý sa rozkladá hneď za českými hranicami. Ďalšou častou voľbou lyžiarov je stredisko Altenberg, v okolí ktorého nájdete až 70 kilometrov upravovaných bežeckých stôp.

Za náročnejšími zjazdárskymi traťami sa vydajte na juh krajiny, kde sa dvíhajú Bavorské Alpy. Veľa športových zážitkov si odveziete z populárneho skiareálu Garmisch Partenkirchen, kde sa dokonca v roku 1936 konali Zimné olympijské hry. V Alpách si zalyžujete aj v Skiareáli Oberstdorf, ktorý zahŕňa až 50 kilometrov zjazdoviek. Výhľady na horské štíty vrátane najvyššieho nemeckého vrcholu Zugspitze dopĺňa moderné zázemie s občerstvením aj požičovňou.