Tišnov

Tišnov leží približne 25 km severozápadne od Brna v najsevernejšom okraji južnej Moravy. Vďaka tomu je nazývaný bránou Vysočiny. V okolí námestia Míru sa nachádza väčšina tišnovských pamiatok - kostol sv. Václava s mohutnou vežou, novorenesančná radnica alebo niekoľko pôvodných barokových domov. Pri prechádzke mestom zamierte do juhozápadnej časti Tišnova, ktorá sa mierne zvažuje k rieke Svratke. Predtým tu sídlili drobní remeselníci, ktorí vlastnili neveľké domčeky, medzi nimi viedli úzke uličky. Tri z týchto uličiek sa zachovali dodnes. Tá najužšia, Koželužská, patrí vďaka šírke 77,5 centimetrov medzi najužšiu v Česku.

Aká je najvýznamnejšia pamiatka v okolí Tišnova?

Ide o kláštor Porta coeli v Předklášteří, kam sa z Tišnova dostanete krátkou prechádzkou. V areáli sídli Podhorácke múzeum a môžete tu navštíviť kláštorný pivovar alebo kaviareň.

Nad východnou časťou Tišnova sa na kopci Klucanina tyčí rozhľadňa. Dostanete sa k nej po modrej alebo žltej turistickej značke. Rozhľadňa je celoročne otvorená.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Južná Morava

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet