Anthropos

Brniansky Pavilón Anthropos vás pozýva na zaujímavú cestu do praveku. Jedinečné múzeum mapuje najstaršie dejiny osídlenia Moravy a celého európskeho kontinentu. Najobľúbenejším exponátom je bez pochýb 3,5 m vysoký model mamuta a jeho mláďaťa v životnej veľkosti. Rozsiahla múzejná zbierka o histórii patrí k najväčším a najmodernejším svojho druhu v Európe.

Stála expozícia Pavilónu Anthropos je venovaná najstarším dejinám moravského a európskeho osídlenia. Tvoria ju celky od popredných tuzemských vedcov: Morava lovcov a zberačov, Najstaršie umenia Európy a Paleolitické technológie.

V nadväzujúcej časti sa návštevník zoznámi s aktuálnymi poznatkami z výskumu evolúcie človeka a počiatkov jeho kultúry. Súčasťou sú sekcie: Genetika vo vývoji človeka, Príbeh ľudského rodu a doplňujúce predstavenie o správaní a živote človeku najbližších tvorov - primátov. Novovybudovaná expozície Moravského zemského múzea približuje najnovšie zistenia z archeológie, antropológie aj genetiky. Nechýbajú ani interaktívne prezentácie a pravidelné doplňujúce výstavy.

Otváracia doba:

  • 1.1. - 31.12. denne (okrem pondelka) - všedné dni od 9:00 do 18:00 hodín a víkendy od 10:00 hod do 18:00 hodín

Vstupné:

  • 120 Kč/dospelí, 60 Kč/deti, študenti, seniori a 220 Kč/rodina

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Južná Morava, Brno

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet