Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Brno: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Najvýznamnejšou pamiatkou druhého najväčšieho mesta Českej republiky je svetovo unikátny funkcionalistický skvost - Vila Tugendhat. Pamiatka zapísaná na Zoznam svetového kultúrneho dedičstva je sprístupnená ako pamätník modernej architektúry. Priamo v centre Brna sa nachádza hrad Špilberk, ktorý je domimentou mesta. Vyhľadávaným miestom je Brnenská priehrada s trávnatými plážami a mnohými možnosťami športového vyžitia a lodnou dopravou, ktorá vás zvezie k ďalšiemu brnenskému hradu Veveří. Moderného ducha Brna vyjadruje šesťmetrový čierny orloj na Námestí Slobody, ktorý stojí len kúsok od labyrintu stredovekých chodieb a pivníc pod Zelným trhom, a tiež najväčšej kostnice v Európe.

Brno Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Brno, alebo inak Štatl či Oltec, ako hovoria mestu miestni, je moravská metropola svetového významu, aj napriek tomu si však zachováva skvelú priateľskú atmosféru a privíta vás nežnou, materskou náručou. Či už túžite po pokoji, kultúrnych zážitkoch či zaujímavých pamiatkach, v Brne dostanete dosť z každého. Mesto žije rôznymi festivalmi, je domovom slávnych divadelníkov i hudobníkov, prvotriednych reštaurácií a krčmičiek. V Brne sa rozhodne nudiť nebudete. **Čo nevynechať pri návšteve Brna:** - Hrad Špilberk - Katedrálu sv. Petra a Pavla - Vila Tugendhat, pamiatku UNESCO - Navštívte tiež Labyrint pod Zelným trhom, Starú radnicu s tzv. Brnenským drakom v priechode a vyhliadkovou vežou, Kostnicu u sv. Jakuba alebo Hvezdáreň a planetárium Brno. Na svoje si prídu aj milovníci prírody. Vydajte sa k **Brnenskej priehrade**, kde je k dispozícii niekoľko pláží, športovísk aj požičovňa vodných bicyklov. Nezabudnuteľný zážitok si odnesiete z plavby výletnou loďou, ktorá Vás zavezie napríklad až ku **hradu Veveří**. Kúsok od priehrady sa nachádza **brnenská ZOO**.
Viac informácií

Južná Morava Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Južná Morava je regiónom mnohých podôb. Jej **metropolou je Brno**, ale nájdete tu tiež **malé moravské Toskánsko, tajomnú krasovú oblasť, svetovo najrozsiahlejšie parky Lednicko-valtického areálu, vinársku Pálavu či folklórne Slovácko** - a to ešte ani nie je všetko. **Čo ľudia na južnej Morave navštevujú najčastejšie**: - Aqualand Moravia - Lednicko-valtický areál - ZOO Brno **Čo by vám ale rozhodne tiež nemalo ujsť**: - Vila Tugendhat - Moravský kras - Zámok Slavkov pri Brne a Mohyla míru - Westernové mestečko Boskovice - Zámok Mikulov A mnoho a mnoho ďalšieho. S deťmi môžete napríklad vyraziť do **rozprávkového podzemia v Znojme či DinoParku vo Vyškove.** Ak si ale idete na južnú Moravu trochu odpočinúť od detí, rozhodne nezabudnite navštíviť **vínne pivnice vo Valticiach či v Hustopečiach** (a ochutnať preslávenú hustopečskú mandľovicu).
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 11 tipov

Brno: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK