Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

  • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
  • Obľúbené ponuky na jednom mieste
  • Upozornenie na zmeny v ponukách

Jaskyňa Pekárna

V južnej časti Moravského krasu sa na skalnom ostrohu nad sútokom Říčky a Ochozského potoka nachádza jaskyňa Pekárna, predtým nazývaná tiež Kostelík alebo Díravica. Do jaskyne vedie 6 m vysoký a 23 m široký portál. Ide o významnú archeologickú lokalitu, kde ľudia (lovci sobov) sídlili už v paleolite pred cca 12-15 tisíc rokmi. Archeologické nálezy z tohto miesta sú veľmi bohaté. Nájdené tu boli predovšetkým predovšetkým kosti zvierat a kamenné a kostené nástroje. Medzi významné artefakty z jaskyne patrí konské rebro zdobené rytinou, figúrka Venuše z mamutoviny a mnoho iných diel z počiatku ľudského veku.

Jaskyňa je 64 metrov dlhá a až na jej koniec dosahuje denné svetlo, vďaka ktorému je možné ju ľahkou preskúmať. Medzi súčasné obyvateľa patrí niekoľko druhov netopierov a tiež vzácna mora osenice šedonachová.

Pekárna sa nachádza v nádhernej krajine, ktorá je ideálna na pešie výlety po celý rok. K jaskyni sa bez problémov dostanú aj rodiny s kočíkom. Ak túto lokalitu navštívite v zime, môže sa tešiť na zaujímavú ľadovú výzdobu s cencúle aj ľadovými trpaslíkmi až metrovej výšky.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Južná Morava, Brno

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Mariánske údolie
Lom Hády
Zámok Křtiny
Jaskyňa Výpustek
Moravský kras
Alexandrova rozhľadňa Adamov