Zámok Slavkov

Navštívte dejisko najslávnejšej Napoleonovej bitky a spojte výlet moravským vidiekom s prehliadkou krásneho slavkovského zámku. Baroková budova, ktorá sa prezýva "malé Versailles", rozhodne stojí za videnie, či už kvôli svojmu architektonickému riešeniu, dobovému interiéru alebo malebnému okoliu. Pri prehliadke môžete obdivovať sálu Predkov, Rubensovu sálu a kaplnku sv. Kříža. Výnimočný je oválna Historická sála, v ktorej bolo po bitke pri Slavkove uzavreté prímerie medzi Francúzskom a Rakúskom. V zámku, ktorý je otvorený od marca do decembra, sa koná tiež veľa zaujímavých výstav a jarmokov.

Pri návšteve zámku nevynechajte zámocký park komponovaný v štýle francúzskych barokových záhrad. Okrem prechádzky si tu môžete aj zašportovať. V informačnom centre sú k dispozícii napríklad sety na bedminton, kroket, pétanque alebo lukostreľbu. Občerstvenie je k dispozícii v zámockej kaviarni a reštaurácii, kde Vám na želanie pripravia aj piknikový kôš, ktorý si môžete odniesť do parku.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Južná Morava

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Slavkov u Brna
Kúpalisko Slavkov
Lom Luleč
Jaskyňa Pekárna
Mariánske údolie
Južná Morava

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet