Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

  • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
  • Obľúbené ponuky na jednom mieste
  • Upozornenie na zmeny v ponukách

Býčia skala

Jaskyňa Býčia skala nachádzajúce sa v strednej časti Moravského krasu patrí k vôbec najtajuplnejším miestam v rámci celého Česka. Vysoká biela skala s puklinou a niekoľkými otvormi v spodnej časti je opradená povesťami a stále v sebe ukrýva mnohé tajomstvá.

V jaskyni a jej okolí boli nájdené pozostatky a ďalšie artefakty, medzi nimi napríklad svetoznámy bronzový býček. Tieto nálezy dokladajú, že sem ľudia mierili už od doby kamennej. V staroveku patrila Býčia skala k najväčším svätyniam v Európe.

Najvýznamnejším nálezom bol tzv. halštatský pohreb, ktorý tu v roku 1972 objavil archeológ Jindřich Wankel. Ide o viac ako štyridsať kostrových pozostatkov zo staršej doby železnej. Pochádzať mali z pohrebu veľmoža, ktorého dušu odprevadili na onen svet desiatky žien a sluhov. Súčasťou pohrebu mali byť krvavé scény s odťatými údmi a mrzačenými zvieracími aj ľudskými obeťami.

Utrpenie ľudí je podľa senzibilov v blízkosti Býčej skaly dodnes cítiť ako výrazne negatívne energie. K dávnym udalostiam sa tiež viaže mnoho miestnych rečí a povier. Z jaskyne je údajne počuť spev, výkriky i volania. Za najhlbšej noci vraj niekedy jej ústie opúšťajú tiché sprievody, ktoré prechádzajú okolím a vracajú sa za svitania.

Navštívte toto miesto a presvedčte sa sami, či sú legendy pravdivé.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Južná Morava, Moravský kras

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Moravský kras
Stará huta pri Adamove
Alexandrova rozhľadňa Adamov
Jaskyňa Výpustek
Zámok Křtiny
Nový hrad pri Adamove