Jaskyňa Výpustek

Jaskyňa Výpustek patrí medzi najvýznamnejšie jaskynné systémy Moravského krasu. Počas návštevy jaskyne sa budete môcť tešiť nielen na prehliadku sintrovej výzdoby a zaujímavých kvapľov, ale tiež na expozície venované bohatej minulosti jaskyne. Tá je výnimočná predovšetkým dvojmetrovou vstavbou bývalého veliteľského pracoviska armády, ktoré bolo vyňaté zo systému armádnej pohotovosti až v roku 2001. Za druhej svetovej vojny sa priestory jaskyne slúžili aj ako nemecká továreň na výrobu nemeckých súčiastok do motorov. V rámci jedného z prehliadkových okruhov si budete môcť prezrieť tiež expozíciu bývalého pracoviska armády, kde nechýba napríklad ani autentické chemické laboratórium.Ďalšia prehliadka vás pomocou svetelnej show prenesie do prehistorickej minulosti, v ktorej jaskyňu obývali praveké medvede a levy. Aj keď sú prehliadkové okruhy veľmi zaujímavé, jaskyňa v sebe skrýva mnohé tajomstvá nedostupné verejnosti - hovorí sa, že na úplnom dne jaskyne sa rozprestiera 128 m široké jazero. Vchod k nemu ale dali nemeckí vojaci zasypať, a tak ho ľudské oko nevidelo už desiatky rokov.

Otváracia doba:

  • november - marec: 10:00 - 14:00 hodín
  • apríl - september: 9:00 - 16:00 hodín
  • október: 9:00 - 14:00 hodín
  • Prehliadka začína vždy každú celú hodinu a je nutné si vstup rezervovať vopred

Vstupné:

  • Dospelí: 170 Kč/osoba
  • Znížené: 140 Kč/osoba
  • Dieťa: 90 Kč/osoba

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Južná Morava, Moravský kras

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zámok Křtiny
Moravský kras
Býčia skala
Alexandrova rozhľadňa Adamov
Stará huta pri Adamove
Jaskyňa Pekárna

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet