Zámok Oslavany

Vyberte sa za zážitkami na zámok Oslavany. Na mieste dnešného renesančného zámku pôvodne stál kláštor, ktorý najprv trpel husitskými nájazdmi a nakoniec ho úplne zničil požiar. V 16. storočí ho nahradil zámok s jedným z najväčších arkádových nádvorí v Českej republike**.

Novozrekonštruovaný zámok Oslavany dnes sľubuje množstvo zážitkov. Vydajte sa na prehliadku múzea nebezpečenstva, múzea krátkych palných zbraní alebo expozície venovanej histórii baníctva a energetiky. Lákadlom je aj miestne lapidárium s kamennými artefaktmi, náhrobnými kameňmi a inými architektonickými zaujímavosťami.

Prejdite sa po krásnom zámockom parku, v ktorom rastie viac ako 70 druhov stromov a kríkov. Pri potulkách záhradami narazíte aj na niekoľko malých záhradných stavieb, ako sú napríklad altánky.

V letnej sezóne sa oplatí navštíviť zámecký biotop, kde si môžete vychutnať kúpanie v biologicky vyčistenom jazere. Pre deti je tu vodný svet s detským bazénom, vodnými tryskami a fontánou na hranie. Hrať sa môžu aj na priľahlom detskom ihrisku. Na hrade sa nachádza aj pivovar a reštaurácia.

Vstupné do múzeí a lapidária:

  • Dospelí: 100 Kč
  • Deti a seniori: 50 Kč

Otváracie hodiny:

  • Od 1. mája do 30. septembra
    • Sobota, nedeľa a štátne sviatky od 9:00 do 17:00 hodín
  • Júl a august
    • Utorok až nedeľa od 9:00 do 17:00 hodín

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Južná Morava

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet