Užite si pohostinný Slovácký kraj a zájdite si na pobyt do Hotela Lidový dům v Bzenci. Čakajú vás pohodlné izby, chutná polpenzia, fľaša vína na privítanie aj ochutnávka vín s neobmedzenou konzumáciou. Navštívte tiež zámok Bzenec, ktorý leží len pár minút chôdze od hotela.

Overené Travelkingom

“Najväčším lákadlom pobytu v Hoteli Lidový dům *** je rozhodne degustácia vína v štýlovej pivnici, kde bola príjemná klíma, ktorá nás počas tropických letných dní osviežila. K vynikajúcemu vínu patrí aj výborné jedlo, ktoré sme si vychutnali dosýta vďaka lahodnej polpenzii. Musím tiež vyzdvihnúť milý personál, a to ako vo vinárni, tak na recepcii hotela. V komfortných izbách bolo všetko potrebné na pobyt a mňa osobne potešili tvrdé matrace na posteliach. Z výletov môžem odporučiť bzeneckú kaplnku, zámok, jeden z okolitých skanzenov a Bukovanský mlyn.”

Nikol Chrástová - Marketingový tím
Osobne overené v: Júli 2023

O ubytovaní

Hotel Lidový dům *** nájdete v centre vinárskej obce Bzenec v Slovácku. Cez leto vás uchváti malebná príroda vinárskeho kraja a krásne výlety na bicykli aj pešo. Zimnú dovolenku si potom môžete spestriť lyžovaním v Ski parku Osvětimany (14 km).

Cyklisti môžu využiť bohaté cyklotrasy v okolí, napríklad trasu Bzenec-Ratíškovice-Rúdnik-Milotice-Vracov-Bzenec alebo Bzenec – Moravský Písek – Veselí nad Moravou. Ak si radi vychutnáte výhľad na krásnu krajinu, navštívte niektorú z neďalekých rozhľadní, napríklad rozhľadu Radošov (14,5 km), Floriánka (12,4 km) alebo Doubí (11,2 km).

Milovníci historických pamiatok zase môžu preskúmať blízke hrady a zámky – ⁠ Bzenecký zámok s krásnym anglickým parkom (700 m), zámok Strážnice (8,8 km) ako sídlo Národného ústavu ľudovej kultúry, zámok Veselí nad Moravou (9,2 km) alebo barokový zámok Milotice (11,7 km).

Nevšedný zážitok vám zaistí plavba po Baťovom kanáli (11,1 km), či už na výletnej lodi alebo napríklad na kanoe. Veľa zábavy si užijete aj v Hodoníne a jeho zoologickej záhrade. Pri nepriazni počasia je potom istotou Aquapark Uherské Hradiště (21,3 km) s vnútornými aj vonkajšími bazénmi a wellness centrom.

Kde budete spať?

Novo zrekonštruovaný hotel ponúka pohodlné ubytovanie v izbách zariadených moderným dreveným nábytkom, posteľou so zdravotným matracom, televíziou, WiFi pripojením a vlastnou kúpeľňou so sprchovacím kútom.

Za príplatok sa môžete ubytovať aj v apartmáne, ktorý je rozdelený na spálňu a obývaciu izbu, z oboch miestností je prístup na priestranný balkón. V kúpeľni navyše nájdete luxusnú hydromasážnu vaňu.

Na čom si pochutnáte?

Na klasickej aj modernej gastronómii si pochutnáte v elegantnej hotelovej reštaurácii s krbom. Tešte sa na výdatné české jedlá aj pokrmy medzinárodnej kuchyne. Zájsť môžete do pivnice zariadenej v štýle prvej republiky, kde sa čapujú pivá z Pilsner Urquell, alebo do vinotéky pod hotelom, ktorá je často miestom vínnych degustácií. V teplých dňoch je k dispozícii aj vonkajšie posedenie.

Kde budete relaxovať?

Hotel nedisponuje vlastným wellness centrom, môžete si však objednať niektorú z masáží, ktorá vám bude poskytnutá na izbe.

Cestujete s deťmi?

Pre deti je pripravený vonkajší detský kútik s trampolínou a preliezkami.

Hotel Lidový dům ***

Hotel Lidový dům ***

nám. Svobody 310 , Bzenec
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
LD Hanak s.r.o. IČ: 08161348


+420 775 500 500

recepce@hotellidovydum.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Úplná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,4 km
Vzdialenosť od kúpeľov
16,8 km
Zastávka
0,2 km
Zjazdovka
14,4 km
Bežkovanie
14 km

Tipy na výlet

Slovácko

Slovácko Tip na výlet

Oblasť nekonečných vinohradov, krásnej prírody, dobrej nálady a mnohých zaujímavých historických i kultúrnych pamiatok - to je Slovácko. Nechajte sa vtiahnuť do jedinečnej atmosféry južnej Moravy a užite si ústretovosť tunajších ľudí v jednom z mnohých vínnych pivníc. Pokiaľ máte záujem o túru alebo príjemnú prechádzku na bicykli, ste tu správne, rovnako ako ak vás zaujímajú starobylé hrady a zámky.

Čo nevynechať pri návšteve Slovácka?

  • Hrad Buchlov
  • Zámok Buchlovice
  • pútnické miesto Velehrad

Vydajte sa aj do Archeoskanzenu Modrá, Uherského Hradišťa alebo Veselí nad Moravou. V Starém Měste navštívte Pamätník Veľkej Moravy a unikátnu Kovozoo.

Viac informácií
Uherské Hradiště
Uherské Hradiště
Veselí nad Moravou
Veselí nad Moravou
Bzenec
Bzenec