Jeseníky: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Prečerpávacia vodná elektráreň Dlouhé Stráně Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Technická pamiatka, ktorá rozhodne stojí za návštevu, sa nachádza v nadmorskej výške **1 350 metrov na hore Mravenečník**. Presne tam je umiestnená horná nádrž **tretej najväčšej prečerpávacej elektrárne na svete**. V rámci prehliadky, na ktorú je nutné sa dopredu objednať, navštívite technologické prevádzky v obrovských podzemných priestoroch okolo dolnej nádrže. Tento komplex sa v roku 2005 zaradil medzi ** 7 najväčších divov Českej republiky ** a pochváliť sa môže tiež najväčším výkonom v Česku - dvakrát 325 MW.
Viac informácií

Praděd Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Prečo sedieť na hoteli, keď sa neďaleko od vás týči do výšky 1 492 m n. m. **najvyššia hora Moravy a Sliezska**? Na vrchole hory Praděd panuje drsné počasie a **priemerná ročná teplota neprevyšuje 1 °C**. To vás ale vôbec nemusí trápiť, pretože **až na vrchol vedie asfaltová cesta a vo vysielači nájdete aj reštauráciu a vyhliadku**. Za dobrého počasia vás čaká až **neuveriteľný rozhľad**, kedy môžete vidieť Beskydy, Sněžku, ale aj Vysoké Tatry s Malou Fatrou či Alpy v Rakúsku.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 37 tipov

Jeseníky: Tipy na výlet

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

7 pobytov, ktoré ocení každý muž ako darček na Valentína

7 pobytov, ktoré ocení každý muž ako darček na Valentína

  • TIPY TÍMU TRAVELKING
  • 6. 2. 2019

Darujte partnerovi k tohtoročnému Valentínovi skvelý zážitok - pobyt, ktorý si obaja užijete a budete na neho spomínať. Vybrali sme pre vás tipy na úžasnú dovolenku s golfom, vínom, pivom, ale i relaxáciou vo wellness. Stačí len vybrať ten váš vysnívaný.

Veľký prehľad: Kam s deťmi v zime na hory v Česku a tipy na výlety pre celú rodinu

Veľký prehľad: Kam s deťmi v zime na hory v Česku a tipy na výlety pre celú rodinu

  • TIPY TÍMU TRAVELKING
  • 16. 1. 2019

Hory sú zasypané snehom, vleky v plnom prúde a vy už sa tiež chystáte na lyže. Lenže kam na hory s celou rodinou? Poradíme vám, kde sa dá s deťmi nielen lyžovať, ale kde ich môžete vziať na zaujímavé výlety a sami si dopriať relaxáciu.

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK