Mesto Zábřeh

Malebné mesto Zábřeh leží na brehu rieky Moravská Sázava v predhorí Jeseníkov. Založené bolo už v polovici 13. storočia, môže preto ponúknuť niekoľko historických pamiatok. Napriek tomu, že ide o veľmi malé mestečko, nájdete tu zámok Zábřeh na Morave. Komplex zámku pozostáva z nového renesančného zámku s gotickou vežou z roku 1794, kamenných dosiek s erbmi, ďalších budov a nakoniec aj krásneho zámockého parku. Vedľa zámku si tu prezriete aj niekoľko kostolov a zaujímavé námestie s domom Pod podloubím a morovým stĺpom z roku 1713.

V meste nájdete množstvo odkazov na rodáka dobrodruha Jana Eskymo Welzla, ktorý počas svojho putovania svetom prešiel Sibírou až k Severnému ľadovému oceánu. Centrom mesta vedie náučný Welzov chodník. Veľkým lákadlom je aj krásna príroda v okolí, ktorou môžete prechádzať pešo alebo jazdiť na bicykli. Región ponúka nížinatý aj horský terén, každý si tak príde na to svoje.

Čo v meste Zábřeh a jeho okolie určite neminúť?

  • Masarykovo námestie s meštianskymi domami
  • kostol sv. Bartolomeja so starou radnicou
  • Wolkerove a Kniežacie sady
  • rybník Oborník
  • zámok Skalička
  • zrúcanina hradu Brníčko

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Jeseníky, Severná Morava

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet