Lipno: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Chodník korunami stromov Lipno Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Chodník korunami stromov Lipno bol otvorený v roku 2012 a išlo o vôbec **prvú stavbu tohto druhu v Čechách.** Celková dĺžka trasy je 675 metrov. Za postupného stúpania vás náučné **informačné a interaktívne tabule** prevedú životom v miestnej prírode od semienka až po urastený strom. Na konci chodníka sa môžete tešiť na dychberúci výhľad z vrcholu 40 metrovej vyhliadkovej veže. Za dobrých podmienok **môžete vidieť až na vrcholky Álp.** Okrem výhľadu vás na ceste čakajú tiež tri zážitkové stanice s lanovými prvkami a na koniec (pre tých, ktorí sa neboja) tiež **jeden z najdlhších suchých tobogánov v Čechách. Chodník je otvorený celoročne a je úplne bezbariérový.** Kým v letných mesiacoch sa ku chodníku dostanete lanovkou, stezkabusom alebo po cyklistických a turistických trasách,** v zime možno navštíviť chodník priamo zo zjazdovky.** Neďaleko nájdete tiež zábavné lesné ihrisko pre deti aj dospelých **Kráľovstvo lesa.**
Viac informácií

Aquaworld Lipno Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Navštívte **najväčší aquapark na Šumave**, kde si užijete veľa zábavy po celý rok. S výhľadom na Lipenské jazero tu na vás čaká mnoho atrakcií vrátane kĺzačky, divokej rieky alebo bazéna s masážnymi tryskami. Pre dokonalý relax nechýba ani fínska sauna a možnosť masáží. Otvorené je denne od 10:00 do 21:00 hodín. Hneď vedľa nájdete aj ďalšie miesto pre rodinnú zábavu - **detskú herňu Hopsárium**.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 9 tipov

Lipno: Tipy na výlet

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Objavte to NAJ z Česka: 10 NAJlepších celoročne otvorených aquaparkov

Objavte to NAJ z Česka: 10 NAJlepších celoročne otvorených aquaparkov

  • OBJAVTE TO NAJ Z ČESKA
  • 29. 5. 2020

V Česku je viac ako 20 aquaparkov a sú rozmiestnené naprieč celou republikou. Vybrali sme pre vás tie najlepšie, ktoré by ste aspoň raz v živote mali navštíviť. Zábavu si v nich užijú deti i dospelí a väčšina aquaparkov má aj svoje vonkajšie letné časti.

Veľký prehľad: Kam s deťmi v zime na hory v Česku a tipy na výlety pre celú rodinu

Veľký prehľad: Kam s deťmi v zime na hory v Česku a tipy na výlety pre celú rodinu

  • TIPY TÍMU TRAVELKING
  • 16. 1. 2019

Hory sú zasypané snehom, vleky v plnom prúde a vy už sa tiež chystáte na lyže. Lenže kam na hory s celou rodinou? Poradíme vám, kde sa dá s deťmi nielen lyžovať, ale kde ich môžete vziať na zaujímavé výlety a sami si dopriať relaxáciu.

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK