Lipno: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Vodná nádrž Lipno sa prezýva aj juhočeské more. Nachádza sa na hranici Národného parku a Chránenej krajinnej oblasti Šumava. Na viac ako 150 km dlhom brehu nájdete veľa čarovných pláží so širokou ponukou možností vodných športov. Okolie je pretkané trasami pre výlety pešo aj na bicykli. Vydať sa môžete na populárny Chodník korunami stromov či hrad Rožmberk. Nezabudnuteľné zážitky si odveziete z bobovej dráhy, jazdy na kolobežke aj z okružnej plavby loďou. Deti si užijú veľa zábavy vo svete preliezok Hopsárium a vo vodnom raji Aquaworld Lipno.

Chodník korunami stromov Lipno Najobľúbenejší výlet v lokalite

Chodník korunami stromov Lipno bol otvorený v roku 2012 a išlo o vôbec prvú stavbu tohto druhu v Čechách. Celková dĺžka trasy je 675 metrov. Za postupného stúpania vás náučné informačné a interaktívne tabule prevedú životom v miestnej prírode od semienka až po urastený strom. Na konci chodníka sa môžete tešiť na dychberúci výhľad z vrcholu 40 metrovej vyhliadkovej veže. Za dobrých podmienok môžete vidieť až na vrcholky Álp. Okrem výhľadu vás na ceste čakajú tiež tri zážitkové stanice s lanovými prvkami a na koniec (pre tých, ktorí sa neboja) tiež jeden z najdlhších suchých tobogánov v Čechách. Chodník je otvorený celoročne a je úplne bezbariérový. Kým v letných mesiacoch sa ku chodníku dostanete lanovkou, stezkabusom alebo po cyklistických a turistických trasách, v zime možno navštíviť chodník priamo zo zjazdovky. Neďaleko nájdete tiež zábavné lesné ihrisko pre deti aj dospelých Kráľovstvo lesa.

Viac informácií

Aquaworld Lipno Najobľúbenejší výlet v lokalite

Navštívte najväčší aquapark na Šumave, kde si užijete veľa zábavy po celý rok. S výhľadom na Lipenské jazero tu na vás čaká mnoho atrakcií vrátane šmykľavky, divokej rieky alebo bazéna s masážnymi tryskami.

Pre dokonalý relax nechýbajú ani fínske sauny a možnosť masáží. Hneď vedľa nájdete aj ďalšie miesto pre rodinnú zábavu - detskú herňu Hopsárium.

Otváracia doba:

  • 1.1. - 31.12. denne od 10:00 do 21:00 hodín

Vstupné:

  • 1 hodina: 144 Kč/dospelí, 108 Kč/deti a seniori
  • 2 hodiny: 189 Kč/dospelí, 144 Kč/deti a seniori
  • 3 hodiny: 234 Kč/dospelí, 180 Kč/deti a seniori
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 22 tipov

Lipno: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet