V Golf & Spa Resorte Konopiště **** na vás čaká dovolenka ako z filmu. Každý deň môžete zlepšovať svoje zručnosti na golfovom ihrisku, relaxovať vo wellness centre a užívať si skvelé výlety – budete totiž len kúsok od zámku Konopiště alebo napríklad od skvelého aquaparku Aquapalace Praha. Náležite postarané o vás bude aj v reštaurácii rezortu, kde si vychutnáte vynikajúcu polpenziu niekoľkými chodmi.

O ubytovaní

Ako už názov napovedá, Golf & Spa Resort Konopiště **** nájdete len pár kilometrov (5 km) od slávneho zámku Konopiště. Okrem usilovného trénovania odpalu na golfovom ihrisku alebo relaxácie vo wellness sa tu zabavíte aj najrôznejšími výletmi, či už do prírody, alebo po pamiatkach.

Návšteva zámku Konopiště je v tomto prípade prakticky nevyhnutnosťou, okrem šľachtického sídla si môžete prezrieť aj priľahlý zámocký park s Ružovou záhradou, botanickým skleníkom, prírodným amfiteátrom a Neptúnovou fontánou. Zaujímavých hradov a zámkov ale nájdete v okolí viac, za návštevu stoja napríklad zámky Jemniště (16,6 km) a Vlašim (27 km) alebo hrad Český Šternberk (29 km). K niektorým dôjdete aj na bicykli, nedostatok cyklotrás totiž v tejto oblasti rozhodne nehrozí. Zájsť si môžete napríklad aj k Jarkovickému rybníku (3,1 km), k rozhľadni Drahoušek (22,2 km) alebo k studánke u Neveklova (10,5 km).

Keby vám počasie neprialo, urobte si exkurziu do Múzea motocyklov Konopiště (6,9 km), Jawa múzea Konopiště (7 km) alebo Vojenského technického múzea Lešany (21 km). Môžete tiež podniknúť výlet do Prahy (50 km), rovno po ceste budete mať najväčší aquapark v Českej republike a tretí najväčší v Európe, Aquapalace Praha (39 km). Vodný svet s plochou 9 150 m² s viac ako 1 km toboganov či saunový svet s ceremoniálmi, rímskymi kúpeľmi a vonkajšou zónou bezpečne zaujmú aj tých najnáročnejších návštevníkov.

Kde budete spať?

Golf & Spa Resort Konopiště **** sa skladá z celkom 18 budov - Zámok, Forrest House, Creek House, Garden House, Steak House a Golf Houses, ktoré dohromady ponúknu 135 komfortných izieb. Všetky sú zariadené v elegantnom, historickom štýle a majú vlastnú kúpeľňu s vaňou či sprchovacím kútom.

  • Dvojlôžkové izby sú vybavené manželskou posteľou alebo dvomi oddelenými jednolôžkami, televíziou a posedením (kreslá či malá pohovka).

  • Trojlôžkové izby ponúkajú tri jednolôžkové postele, z ktorých dve môžu byť spojené v dvojlôžko. Ani tu nechýba televízia a posedenie.

Na čom si pochutnáte?

V zámockej reštaurácii vám naservírujú špeciality českej i medzinárodnej kuchyne s poctivými polievkami, výdatnými hlavnými chodmi a výbornými dezertmi. V lete si jedlo vychutnáte na priestrannej vonkajšej terase s výhľadom na park a jamku č. 10.

Kde budete relaxovať?

Oddýchnete si v hotelovom wellness centre a kúpeľoch, kde na vás čaká vnútorný a vonkajší bazén, vírivka so slanou vodou, Kneippov chodník, sauna, parná kabína a solárna lúka na relaxáciu. Svoj relaxačný zážitok môžete doplniť niektorou z ponuky masážou alebo ozdravných a relaxačných procedúr, ako sú kúpele, inhalácie či zábaly. Miestne ozdravné procedúry pomáhajú najmä ľuďom s kožnými problémami či kardiorespiračným ochorením. Súčasťou wellness centra je aj posilovňa, kde môžete náležite rozprúdiť krv na bežeckom páse, rotopede či posilňovacích strojoch.

Niečo naviac

Veľkým lákadlom je v tomto rezorte, samozrejme, golf. K dispozícii budete mať dve osemnásťjamkové ihriská, deväťjamkový Public course a driving range na rozcvičenie. Nechýba ani požičovňa golfového vybavenia a ak sa chcete počas dovolenky naozaj niekam posunúť, odporúčame skúsiť individuálny tréning so skúseným inštruktorom.

Golf & Spa Resort Konopiště ****

Golf & Spa Resort Konopiště ****

Tvoršovice 27 , Benešov
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Golf Konopiště a.s. IČ: 25616242


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 300 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detské ihrisko
Fitness
Minibar
Wellness
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od jazera
3 km
Zastávka
90 m
Zjazdovka
0,6 km
Bežkovanie
0,5 km

Tipy na výlet

Zámok Konopiště

Zámok Konopiště Tip na výlet

Pôvodne hrad z 13. storočia, dnes úchvatný zámok v pseudohistorickom romantickom hradnom štýle. To je zámok Konopiště. Práve súčasnú nezameniteľnú podobu zámok dostal na prelome 19. a 20. storočia, kedy bol jeho vlastníkom sám následník rakúskeho trónu František Ferdinand d'Este. V prehliadkových okruhoch si tu dnes prezriete napríklad honosné salóny, súkromné izby cisárskej rodiny alebo loveckú trasu s mnohými expozíciami.

Prehliadkové okruhy:

  • Salóny južného krídla zámku
  • Salóny severného krídla zámku
  • Súkromné izby rodiny Františka Ferdinanda d'Este
  • Lovecká trasa
  • Gotické pivnice

K zámku patrí krásna Ružová záhrada so skleníkmi, kam sa vydajte na romantickú prechádzku medzi ružami a pávmi. Na východnej strane zámku vás prekvapí zámocký medveď, ktorého tu chovajú na mieste bývalej priekopy.

Viac informácií
Benešov
Benešov
Aquapalace Praha
Aquapalace Praha
Zámok Jemniště
Zámok Jemniště