Objavte krásy Čáslavi a Kutnej Hory (UNESCO) pri prechádzkach či z vtáčej perspektívy počas vyhliadkového letu. Ubytujte sa v štýlovom penzióne Aviatik a vychutnáte si raňajky formou bufetu aj sekt v súkromnej saune. Pri variante s letom vás navyše čaká obed a možnosť osvieženia v bazéne.

O ubytovaní

Penzión Aviatik stojí v historickom centre mesta Čáslav, odkiaľ to máte len kúsok na zámok Žleby (8 km) a do Kutnej Hory (11 km) zapísanej do Zoznamu UNESCO. Celým penziónom sa nesie téma letectva, štýlové exponáty, obrazy a skutočné rekvizity nájdete v izbách aj v spoločných priestoroch. V jedálni napríklad visia na stene vrtule.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej zo 6 štýlovo zariadených izieb s nábytkom z masívneho dreva, SAT televíziou a kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou. Niektoré izby majú tiež chladničku.

Na čom si pochutnáte?

V reštaurácii si každé ráno pochutnáte na raňajkách formou bufetu.

Kde budete relaxovať?

Pre odpočinok je hosťom k dispozícii sauna, ešte viac si zážitok užijete s fľašou sektu.

Penzion Aviatik

Penzion Aviatik

Náměstí Jana Žižky z Trocnova 79 , Čáslav
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
10 m
Zastávka
0,4 km

Tipy na výlet

Kutná Hora

Kutná HoraTip na výlet

Kutná Hora je zapísaná na Zozname UNESCO a aj keď sa v nej žiadny hrad ani zámok nenachádza, ponúka toho toľko, že vám jedna návšteva nebude stačiť. Kutná Hora bola v minulosti, ako už názov napovedá, spätá s kutím striebra. V stredoveku išlo preto o jedno z najvýznamnejších českých miest. To je dôvod, prečo tu nájdete veľké množstvo pamiatok, ktoré dopĺňajú početné kaviarne a reštaurácie.

Čo nevynechať pri návšteve Kutnej Hory?

  • Chrám svätej Barbory
  • Kostnicu v Sedlci
  • Katedrálu Nanebovzatia Panny Márie a svätého Jána Krstiteľa
  • Pri prechádzke historickým jadrom mesta si prezrite Kamennú fontánu, Morový stĺp, kostol sv. Jana Nepomuckého, Kamenný dom, Dačického dom s interaktívnou expozíciou o pamiatkach UNESCO a Hrádek - České múzeum striebra.

Kutná Hora ponúka aj niekoľko náučných chodníkov vhodných pre peších i cyklistov. Odporúčame tzv. Kráľovskú prechádzku, ktorá ponúka úchvatný pohľad na panorámu mesta alebo náučný chodník Okolo Kutnej Hory.

Viac informácií
Chrám svätej Barbory
Chrám svätej Barbory
Kostnica v Sedlci
Kostnica v Sedlci
Čáslav
Čáslav