Objavte krásy Čáslavy a Kutnej Hory (UNESCO) pri precházkach či z vtáčej perspektívy. Ubytujte sa v štýlovom Penzióne Aviatik a vychutnáte si raňajky formou bufetu i sekt v súkromnej saune.

Kutná Hora Tip na výlet

Kutná Hora je zapísaná na Zozname UNESCO a aj keď sa v nej žiadny hrad ani zámok nenachádza, ponúka toho toľko, že vám jedna návšteva nebude stačiť. Kutná Hora bola v minulosti, ako už názov napovedá, spätá s kutím striebra. V stredoveku išlo preto o jedno z najvýznamnejších českých miest. To je dôvod, prečo tu nájdete veľké množstvo pamiatok, ktoré dopĺňajú početné kaviarne a reštaurácie.

Čo nevynechať pri návšteve Kutnej Hory?

  • Chrám svaté Barbory
  • Kostnici v Sedlci
  • Katedrálu Nanebovzatia Panny Márie a svätého Jána Krstiteľa
  • Pri prechádzke historickým jadrom mesta si prezrite Kamennú fontánu, Morový stĺp, kostol sv. Jána Nepomuckého, Kamenný dom, Dačického dom s interaktívnou expozíciou o pamiatkach UNESCO a Hrádek - České múzeum striebra.

Kutná Hora ponúka aj niekoľko náučných chodníkov vhodných pre peších i cyklistov. Odporúčame tzv. Kráľovskú prechádzku, ktorá ponúka úchvatný pohľad na panorámu mesta alebo náučný chodník Okolo Kutnej Hory.

Viac informácií

Penzión v centre s leteckou tématikou

Penzión Aviatik stojí v historickom centre mesta Čáslav, odkiaľ to máte iba kúsok do Kutnej Hory zapísanej do zoznamu UNESCO. Ubytovaní budete v štýlovo zariadených izbách s nábytkom z masívneho dreva, TV/SAT a kúpeľňou so sprchovým kútom a toaletou. Niektoré izby majú tiež chladničku.

Celým penzionóm sa nesie téma letectva, štýlové exponáty, obrazy a skutočné rekvizity nájdete v izbách aj v spoločných priestoroch. V jedálni napríklad visí na stene vrtuľa. Pri pohľade na ňu si každé ráno pochutnáte na raňajkách formou bufetu.

Na odpočinok je hosťom k dispozícii sauna, ešte viac si zážitok užijete s fľašou sektu.

Penzion Aviatik

Náměstí Jana Žižky z Trocnova 79, Čáslav
Česká republika

+420 702 279 989

recepce@penzion-aviatik.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
10 m
Zastávka
0,4 km

Tipy na výlet