Objavte krásy Čáslavy a Kutnej Hory (UNESCO) pri precházkach či z vtáčej perspektívy. Ubytujte sa v štýlovom Penzióne Aviatik a vychutnáte si raňajky formou bufetu i sekt v súkromnej saune.

Penzión v centre s leteckou tématikou

Penzión Aviatik stojí v historickom centre mesta Čáslav, odkiaľ to máte iba kúsok do Kutnej Hory zapísanej do zoznamu UNESCO. Ubytovaní budete v štýlovo zariadených izbách s nábytkom z masívneho dreva, TV/SAT a kúpeľňou so sprchovým kútom a toaletou. Niektoré izby majú tiež chladničku.

Celým penzionóm sa nesie téma letectva, štýlové exponáty, obrazy a skutočné rekvizity nájdete v izbách aj v spoločných priestoroch. V jedálni napríklad visí na stene vrtuľa. Pri pohľade na ňu si každé ráno pochutnáte na raňajkách formou bufetu.

Na odpočinok je hosťom k dispozícii sauna, ešte viac si zážitok užijete s fľašou sektu.

Tipy na výlet

Chrám svätej Barbory

Priamo v Kutnej Hore nájdete úchvatnú stavbu, ktorá môže konkurovať aj katedrále na Pražskom hrade. Chrám svätej Barbory by ste pri prehliadke mesta rozhodne nemali vynechať, naopak sem zamierte čo najskôr. Budete obdivovať gotické klenby, nádherná štíhla okná, sochy aj drobné detaily výzdoby. Katedrála sa stavala v rokoch 1388 - 1558 pod vedením niekoľkých architektov vrátane presláveného Petra Parleřa, staviteľa Svätovítskej katedrály. Majestátny chrám bol v roku 1995 zaradený za zoznam pamiatok UNESCO a úžas vyvoláva dodnes.

Vlašský dvůr v Kutnej Hore

Vlašský dvůr je hrad v Kutnej Hore, ktorého založenie v 13. storočí súviselo s potrebou bezpečne uložiť vyťaženú striebornú rudu. Ide o jednu z typických turistických dominánt Kutnej Hory, krásne miesto, ktoré stojí za návštevu. V súčasnej dobe tu totiž môžete nájsť expozíciu mincovníctva a dozvedieť sa viac napríklad o Pražskom groši.

Čáslav

Mesto Čáslav nechal v roku 1260 založiť kráľ Přemysl Otakar I. Dnešný vzhľad historickej časti mesta je predovšetkým barokový, na námestí však nájdete aj pôvodné gotické a renesančné domy. Námestiu kraľuje Žižkov pomník a Mariánsky stĺp. Za zaujímavou prírodopisnou expozíciou zamierte do Husovho múzea, za návštevu ale tiež stojí gotický Kostol svätého Petra a Pavla alebo tunajšia synagóga.

Penzion Aviatik

Náměstí Jana Žižky z Trocnova 79, Čáslav
Česká republika

+420 702 279 989

recepce@penzion-aviatik.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané