Užite si pohodlie novo zrekonštruovaného hotela v centre Krakova, odkiaľ môžete vyrážať za krásnymi pamiatkami, po obchodoch či kaviarňach. Prezrite si napríklad Kráľovský hrad alebo Židovskú štvrť. Čakajú vás aj raňajky aj možnosť navštíviť hotelový bar.

O ubytovaní

Hotel Shalom Kazimierz ponúka príjemné ubytovanie v boutique štýle priamo v starobylej židovskej štvrti Kazimierz v centre Krakova. Historické jadro mesta je pamiatkou UNESCO. K najvýznamnejším krakovským pamätihodnostiam je to z hotela doslova pár krokov. Vydajte sa na hrad Wawel (1 km) či na Hlavné námestie (1,5 km) s radničnou vežou a kamennou tržnicou Sukiennice. Stred mesta je možné celý obísť krásnym parkom Planty (700 m). V okolí nájdete plno vynikajúcich reštaurácií, kaviarní a čokoládovní. Veľmi obľúbeným turistickým cieľom je tiež zoologická záhrada (7 km). V decembri sa Hlavné námestie premení v adventné mestečko, kde sa konajú jedny z najkrajších vianočných trhov celej Európy. Krakov je ideálny východiskový bod na výlet k ďalším dvom pamiatkam UNESCO. Počas svojho pobytu nezabudnite navštíviť kráľovské soľné bane Wieliczka a Bochnia (16 km). Pre fanúšikov histórie odporúčame koncentračný tábor Osvienčim (70 km).

Kde budete spať?

Čaká na vás ubytovanie v elegantnej dvojlôžkovej izbe s veľkou pohodlnou posteľou. K vybaveniu izby patrí LCD televízor, WiFi pripojenie, set na prípravu čaju a kávy a vlastná kúpeľňa s fénom, županmi, uterákmi a kozmetickou sadou.

Na čom si pochutnáte?

Každé ráno si vychutnáte raňajky výberom z menu. Tešte sa na teplé i studené pokrmy pripravované z kvalitným miestnych surovín. Chuť na niečo dobré na jedenie aj pitie môžete zahnať v štýlovom hotelovom bare Triangle.

Shalom Kazimierz ***

Shalom Kazimierz ***

ul. Józefa 30 / ul. Kupa 26 , Krakow
Poľsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
za 50 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Hotel nemá vlastné parkovisko

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Možnosť procedúr
Úschovňa bicyklov
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
3 km
Zastávka
0,5 km

Tipy na výlet

Krakov

KrakovTip na výlet

K Prahe, Parížu a ďalším európskym turistickým metropolám môžeme smelo priradiť aj Krakov. Hoci sa nejedná o hlavné mesto Poľska, ide určite o kultúrne najvýznamnejšie mesto v Poľsku. Poloha na rieke Visle, množstvo zaujímavých pamiatok, ale aj romantická atmosféra so štýlovými kaviarňami a reštauráciami robí z Krakova zaujímavý cieľ niekoľkodňového výletu.

Viac informácií
Vianočné trhy v Krakove
Vianočné trhy v Krakove
Wawel
Wawel
ZOO Krakov
ZOO Krakov