Dovolenka v Drážďanoch

Drážďany sú slávne najmä ako mesto, ktoré sa pýši najväčšími a najkrajšími vianočnými trhmi v celej Európe. Metropola na Labe má však čo ponúknuť počas celého roka. Nie nadarmo sa prezýva aj Florenciou severu. Mesto sa pýši mnohými zaujímavými múzeami, bohatou kultúrou a mnohými barokovými stavbami. Drážďany by teda bola veľká škoda nenavštíviť. Tak čo, ktorý pobyt v Drážďanoch bude ten váš?

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Zaujímavosťou je, že viac ako polovicu metropoly tvorí drážďanský les, takže pokiaľ sa budete chcieť schovať pred ruchom veľkomesta do prírody, nebudete to mať ďaleko. Hlavným mestom Saského slobodného štátu preteká rieka Labe, na ktorej si môžete užiť mnoho vodných športov alebo výlety parníkom. Pozdĺž rieky sa tiahne chodník, ktorý pozýva k pohodovým prechádzkam či jazde na bicykli. Dovolenka v Drážďanoch tak môže byť skutočne rozmanitá.

Čo podniknúť v Drážďanoch?

Koncom druhej svetovej vojny bolo skoro celé mesto zrovnané so zemou. Drvivá väčšina historických budov bola zničená, avšak neskoršie vlády sa snažili o ich obnovu, a tak tu dnes môžu návštevníci obdivovať vydarené kópie.

Medzi architektonické klenoty, ktorými sa môžete kochať, patrí napríklad barokový komplex Zwinger. Zámok so záhradami nájdete v centre mesta vedľa Semperovej opery a Katedrály Hofkirche.

V Drážďanoch sa nachádza aj veľké množstvo múzeí, napríklad Vojenské historické múzeum Spolkovej armády, najcennejšia klenotnica Grünes Gewölbe alebo unikátne múzeum hygieny.

Za návštevu stojí tiež zámok Pillnitz a lovecký zámok Moritzburg, ktorý stojí kúsok za mestom.

Mesto, ktoré sa pýši najkrajšími adventnými trhmi

V predvianočnom období sa Drážďany premenia na čarovné vianočné mestečko, v ktorom na vás doľahne tá pravá sviatočná atmosféra. Vianočné trhy majú v Drážďanoch dlhú históriu, ktorá siaha až do 15. storočia – sú tak najstaršími v Nemecku.

Hlavný trh sa volá Striezelmarkt, jeho názov odkazuje na tradičnú vianočnú pochúťku, striezel (pletenku). Začiatkom decembra sa dokonca koná aj festival zasvätený tomuto múčniku. Pekári pečú obrovskú pletenku, ktorá sa potom nesie alebo preváža na námestie Altmarkt. Tam je následne naporciovaná a rozdaná okoloidúcim.

Deti aj dospelých nadchne prepracovaná vianočná výzdoba a ligot tisícok svetiel. Na dospelých čaká voňavé varené víno, klobásky a mnoho dobrôt od miestnych. Aj pre najmenších návštevníkov je pripravených veľa zábavy, deti sa môžu tešiť na niekoľko dielničiek a atrakcií.

Náš tip: Po dni strávenom turistikou nie je nič lepšie, ako si poriadne oddýchnuť vo wellness – prezrite si naše wellness balíčky a užite si spoznávanie krásnych miest spolu s prvotriednou relaxáciou.