Poľské mestečko Lądek-Zdrój vás nadchne svojou neobyčajnou kúpeľnou atmosférou. Vychutnajte si všetky jeho krásy naplno a ubytujte sa v Hoteli Mir-Jan SPA ***, kde si okrem skvelej polpenzie doprajete aj rozmaznávanie vo wellness s neobmedzeným vstupom alebo počas masáže. V cene balíčku budete mať aj neobmedzené fitness a zľavu na kúpeľ v historickom termálnom bazéne Wojciech.

Kúpele Wojciech Tip na výlet

Obdivovanie historických pamiatok nie je to jediné, čo do kúpeľného mestečka blízko českých hraníc láka turistov už celé storočia. Príďte si aj vy vychutnať liečivú silu miestnych prameňov a navštívte architektonickú dominantu mesta kúpeľný dom Wojciech, ktorý v sebe ukrýva jedinečné kúpele. Budova ohromuje neobarokovou kupolou nielen zvonka, ale i z vnútra - priamo pod ňou sa totiž nachádza mramorový bazén, z ktorého môžete behom kúpania podrobne preskúmať výzdobu interiéru. V kúpeľoch Wojciech si okrem kúpania v liečivej vode oddýchnete aj pri bahenných procedúrach, oxygenoterapii či perličkových kúpeľoch, alebo sa ponorte do mramorových vaní z 19. storočia.

Viac informácií

Wellness hotel uprostred prírody

V Hoteli Mir-Jan SPA *** o vás bude skvele postarané. Hotel nájdete v obľúbenom kúpeľnom mestečku Lądek-Zdrój hneď pri hraniciach s Českom, navyše je doslova obklopený prírodou - krásnymi lesmi, horami a riekou Biała Lądecka.

Ubytovaní budete v jednej z pohodlne zariadených izieb so satelitnou TV, telefónom, WiFi pripojením a vlastnou kúpeľňou. Niektoré izby majú tiež balkón či nádherný výhľad na rieku.

Vynikajúce pokrmy aj relax vo wellness

V hotelovej reštaurácii si pochutnáte na tradičnej poľskej kuchyni, grilovaných špecialitách i domácich dezertoch. Dobre sa tu najedia aj vegetariáni a deti. Na bare si doprajte jeden z lahodných drinkov.

Chcete si oddýchnuť? Tak zavítajte do wellness. K dispozícii tu je bazén so slanou vodou (30 °C), detský bazén, vírivka (35 °C), infrasauna aj posilňovňa s úžasným výhľadom. Hotel má aj svoju herňu, kde si môžete zahrať napríklad biliard.

Kúpanie pod bohato zdobenou kupolou

Mestečko Lądek-Zdrój v sebe ukrýva mnohé prekvapenia aj možnosti zábavy. Centrum mesta s nádherne upravenými parkami a historickými budovami na vás dýchne tou pravou atmosférou kúpeľného mesta. Neostaňte len pri prechádzkach a vychunajte si kúpeľný ráz mesta naplno a zaplávajte si v mramorovom bazéne pod ozdobnou kupolou priamo v Kúpeľoch Wojciech (1,5 km).

Hotel Mir-Jan SPA ***

Kościuszki 78, Lądek-Zdrój
Poľsko

+48 748 146 339

mirjan@pnet.pl

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 7 €/deň
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Lyžiareň
Fitness
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,5 km
Vzdialenosť od kúpelov
1,5 km
Zjazdovka
22 km

Tipy na výlet

Ladek-Zdrój

Poľské kúpele Ladek-Zdrój majú bohatú 750 ročnú tradíciu a patria k najstarším kúpeľom v celej Európe. Kúpele sa pýšia svojimi liečivými prameňmi, ktoré obsahujú radón. Nájdete ich v krásnej oblasti Zlatých hôr. Návštevníci kúpeľov si doprajú kúpele, ktoré majú veľa priaznivých účinkov na ľudský organizmus. Predovšetkým sú potom nápomocné pri kôrnatení tepien či nedokrvení organizmu.

Medvedia jaskyňa

Poľská hora Stroma ukrýva jednu z najväčších jaskýň v celom Poľsku s prevýšením takmer 70 metrov a dĺžkou chodieb viac ako 3,5 km. Jaskynný komplex sa skladá z niekoľkých častí, teplota sa v ňom celoročne pohybuje okolo 6 °C, vlhkosť vzduchu je 100%. Okrem rozľahlých sál a zaujímavých chodieb vás uchváti bohatá kvapľová výzdoba.

Międzygórze

Międzygórze je síce malá dedinka, ale nachádza sa tu viac zaujímavostí, než by ste vzhľadom k jej veľkosti čakali. Pokiaľ sa napríklad vyberiete po trase Marianny Orańskiej, miniete bývalý mlyn, Mariánske skaly, bývalý evanjelický kostol, slávny vodopád Wilczki aj dom nad vodopádom. V Międzygórze nájdete aj trasu v oblakoch a smere po prúde Wilczki priehradnú nádrž zo začiatku 20.storočia. V zime oceníte moderný lyžiarsky areál Čierna hora (Czarna Góra), kde vás čaká viac než 10 km perfektne upravených zjazdoviek.