Kudowa Zdrój: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Poľské mestečko Kudowa Zdrój s viac ako 600-ročnou kúpeľnou tradíciou leží čo by kameňom dohodil od českých hraníc. Srdcom mesta je kúpeľný park umiestnený v historickej budove z roku 1853 na úpätí hory Góra Parkowa. Kúpele sú hojne vyhľadávané predovšetkým vďaka celoročne priaznivej klíme a malebnému prostrediu s kolonádou a rozľahlým kúpeľným parkom. V meste sa nachádza mnoho príjemných cukrární so známymi poľskými zákuskami i reštaurácí, ktoré sú medzi turistami obľúbené napríklad smaženými pstruhmi.

Kudowa ZdrójNajobľúbenejší výlet v lokalite

Viac ako 650 rokov staré kúpele Kudowa, ktoré nájdete na poľskej strane kladského pomedzia, patria medzi najobľúbenejšie poľské rezorty. Navštívte toto mesto a pokochajte sa krásnou kúpeľnou architektúrou, kolonádou, parkami a pavilónom s liečivými prameňmi. Nájdete tu tiež výborné reštaurácie, kaviarne a obchodíky. Veľmi populárne sú miestne smažiarne rýb.

Čo nevynechať pri návšteve tohto kúpeľného mesta?

  • Kúpeľný park Zdrojowy
  • Aquapark Kudowa-Zdrój
  • kostnicu Kaplica Czaszek

Na ďalší výlet sa potom vydajte do Múzea ľudovej kultúry sudetského predhoria alebo do Národného parku Stolové hory.

Viac informácií

Aquapark Kudowa-ZdrójNajobľúbenejší výlet v lokalite

Navštívte aquapark Kudowa-Zdrój. Čakajú na vás tobogány, divoká rieka, sauna, vírivka aj trysky, ktoré namasírujú vaše stuhnuté svalstvo. Aquapark je v prevádzke od pondelka do piatku od 9:00 do 21:00 hodín, cez víkendy a sviatky od 10:00 do 21:00 hodín.

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom6 tipov

Kudowa Zdrój: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet