Ubytujte sa v 4* Pensione Masonic House, priamo v centre kráľovského mesta Loket, a užite si luxusný výhľad na hrad a štýlové izby, v ktorých sa sami budete cítiť ako šľachta. Nechajte sa obslúžiť výbornými raňajkami vo forme bufetu a vydajte sa spoznávať historické mesto. Na výlet potom môžete vyraziť do Karlových Varov, kde sa naladíte v Múzeu Vianoc a zahrejete vareným vínom na vianočných trhoch.

O ubytovaní

V historickom kráľovskom mestečku Loket na okraji Karlových Varov nájdete krásny štvorhviezdičkový Pension Masonic House priamo na námestí, v centre pamiatkovej zóny. Z okien hotela budete mať výhľad na dominantu mesta a najobľúbenejší turistický cieľ oblasti - gotický hrad Loket (200 m) z 13. storočia, na ktorom vyrastal Karel IV. Nádherné Svatošské skaly (6,7 km) lákajú na výlet do prírody a v lete sa môžete schladiť na prírodnom kúpalisku Michal (8 km) s piesočnatou plážou a najdlhším vonkajším toboganom v Českej republike.

Zároveň sa z mesta Loket ľahko dostanete do Karlových Varov - autom vám to potrvá len asi 15 minút, na bicykli to zvládnete po cyklotrase popri rieke Ohře asi za hodinu a pol. V Karlových Varoch si určite prezrite nádherné kolonády a ochutnajte minerálne pramene. Vydajte sa na obory Svatý Linhart a vyvezte sa lanovkou na vežu Diana, odkiaľ sa vám naskytne krásny výhľad na mesto. V zime (alebo aj v lete) sa naladíte na sviatky návštevou Vianočného domu s Vianočným múzeom a zbierkou plyšových medvedíkov.

Kde budete spať?

Penzión ponúka celkom 5 útulných izieb. Všetky sa nachádzajú na treťom poschodí tohto historického domu, z ktorého je dokonalý výhľad na hrad Loket, historické námestie a opevnenie. Každá izba má LED TV so satelitným príjmom a USB vstupom, WiFi pripojenie, minibar, súpravu na prípravu teplých nápojov a samostatnú kúpeľňu so sprchovacím kútom, WC a sušičom vlasov. Vyberte si z ponuky:

  • Dvojlôžková izba Deluxe s rozlohou 25 m² je vybavená manželskou posteľou alebo dvomi samostatnými lôžkami s možnosťou prístelky.
  • Trojlôžková izba Deluxe s rozlohou 32 m² je vybavená manželskou posteľou a samostatným lôžkom. Táto izba umožňuje aj prístelku.

Na čom si pochutnáte?

Hoci penzión nemá vlastnú reštauráciu v pravom slova zmysle, môže sa pochváliť krásnou kaviarňou Masonic s interiérom v kubánskom štýle a zaujímavou zbierkou dokumentov alebo históriou kultu kubánskych cigár Fidela Castra. Môžete si tu vychutnať sezónnu kuchyňu, vynikajúcu kubánsku kávu, chutné domáce koláče alebo pohár kvalitného rumu.

Niečo naviac

Súčasťou penziónu je aj jedinečné Múzeum tajných spoločností, jedno z iba siedmich na svete. Tu si budete môcť prostredníctvom viac ako 700 exponátov pozrieť tajomnú symboliku tajných spoločností, vzácne rituálne predmety, oltáre, osobné veci členov rádov, cenné knihy, hodnostné označenia, identifikačné dokumenty a mnoho ďalšieho.

Pension Masonic House ****

Pension Masonic House ****

T. G. Masaryka 115 , Loket
Česká republika

+420 777 892 093

info@pensionloket.cz

Check In
14:00 - 18:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 250 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
150 - 300 Kč/noc - podľa aktuálnej ponuky

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Možnosť procedúr
Požičovňa bicyklov
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
40 m
Vzdialenosť od kúpeľov
11 km
Zastávka
0,4 km
Aquapark
8 km

Tipy na výlet

Karlove Vary

Karlove VaryTip na výlet

Karlove Vary boli založené už v roku 1350 na povel Karla IV. História liečby tu trvá už viac ako 660 rokov. Zlatú éru a najväčší rozkvet ale kúpele zažívajú až od 18. a 19. storočia, kedy získavajú celosvetový ohlas a tiež dnešnú architektonicky úchvatnú podobu. Liečivé pramene tu pomocou termálnych kúpeľov a pitné kúry pomáhajú na liečbu ochorení pohybového a tráviaceho ústrojenstva a pri poruchách látkovej výmeny.

Najkrajšie kolonády Karlových Varov:

  • Tržná kolonáda
  • Mlynská kolonáda
  • Sadová kolonáda
  • Vřídelná kolonáda
  • Všetky kolonády ukrývajú pramene, ktoré môžete ochutnať. Kúpte si v jednom z miestnych stánkov kúpeľný pohárik a vydajte sa na prieskum. K odpočinku je k dispozícii veľké množstvo lavičiek. Posaďte sa a vychutnávajte nezabudnuteľnú atmosféru.

Pri návšteve mesta by ste nemali vynechať niekoľko pamiatok a atrakcií. Patrí k nim pravoslávny kostol sv. Petra a Pavla, rozhľadňa Diana, pri ktorej sa nachádza Motýlí dom a výletné reštaurácie, sklárne Moser a Návštevnícke centrum Becherovka. K prechádzkam kúpeľným lesom pozýva niekoľko vyhliadok. Najznámejšia je vyhliadka Jelení skok, jeden zo symbolov mesta. K Varom neodmysliteľne patria aj tradičné kúpeľné oplátky. Pri prechádzkach mestom si ich môžete vychutnávať jednotlivo v podobe horúcej oblátky. Celé balenia sú potom v ponuke aj v darčekovom prevedení a v mnohých príchutiach.

Viac informácií
Vianočný dom
Vianočný dom
Vřídlo a Vřídelní kolonáda
Vřídlo a Vřídelní kolonáda
Bazénové centrum v Karlových Varoch
Bazénové centrum v Karlových Varoch