Lyžovania v Čechách - pobyty

Česko je krajina obklopená zo všetkých strán pohoriami vhodnými na lyžovanie, bežkovanie a ďalšie zimné športy. Za skvelými lyžiarskymi zážitkami teda nemusíte jazdiť ďaleko, stačí sa zastaviť u susedov.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si skutočne užili. Hotel sa nachádza na krásnom mieste - výhľady z okien do krajiny boli úžasné. Izba bola priestranná, čistá, dokonca aj s gaučom a televíziou, čo skvele poslúžilo večernému odpočinku. Každé ráno sme sa tešili na vynikajúce raňajky, zvlášť na koláče. V okolí hotela je veľa miest, ktoré stojí za to vidieť, a od preskúmavania nás neodradilo ani daždivé počasie. Odporúčame hlavne prechádzku k liečivým jesenickým prameňom.”

Alex Bendová
Alex Bendová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Penzión Vysoká Stráž dokonale splnil naše očakávania. Veľkou výhodou penziónu je jeho poloha blízko prírody a turistickým trasám, zároveň je to z neho len kúsok do centra Pece pod Sněžkou. Najviac nás nadchla priateľská atmosféra a pohoda, ktoré vládli medzi hosťami aj personálom. V priestrannej izbe s výhľadom na okolité kopce nám nič nechýbalo, polpenzia bola chutná. Z výletov odporúčam trasu Okolo Pece, Chodník korunami stromov a výstup na Sněžku.”

Eva Prcínová
Eva Prcínová
Marketingový tím


Predpoveď počasia hlási výborné snehové podmienky a krásne počasie na najbližšie dni. Je ideálny čas vybrať sa na lyžovačku. Ak vás už slovenské hory nebavia, vydajte sa do susedného Česka, s nmnožstvom krásnych pohorí a kopcov. Ich svahy sa každú zimu menia na raj zimných športov, a tak si ich tohto roku nenechajte ujsť.

Kam vyraziť na najlepší lyžiarsky pobyt v Česku?

K slovenským hraniciam ležia najbližšie krásne Biele Karpaty a Beskydy s početnými lyžiarskymi areálmi. Vyskúšajte ich modré a červené zjazdovky, ktoré potešia ako začiatočníkov a rodiny s deťmi, tak aj skúsených lyžiarov.

Za skutočným lyžiarskym zážitkom sa vydajte do Krkonôš s najvyššou českou horou Sněžkou (1 603,3 m n. m.). Okrem množstva prvotriednych ski areálov s vždy upravenými zjazdovkami a modernými lanovkami tu nájdete tiež početné bežkárske stopy vedúce úchvatnou prírodou aj rušné osady Harrachov a Špindlerův Mlýn s celoročne otvoreným aquaparkom.

Nemenej skvelú lyžovačku si užijete aj v pohorí Jeseníkov s neuveriteľne čistým ovzduším. Po šantení na svahu sa tu potom môžete oddať oddychu v termálnej vode a počas procedúr v známych Priessnitzových liečebných kúpeľoch.