Lyžovania v Čechách - pobyty

Česko je krajina obklopená zo všetkých strán pohoriami vhodnými na lyžovanie, bežkovanie a ďalšie zimné športy. Za skvelými lyžiarskymi zážitkami teda nemusíte jazdiť ďaleko, stačí sa zastaviť u susedov.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Interiér hotela je zariadený veľmi štýlovo a s citom pre detail. Rovnako krásna bola aj naša izba, v ktorej nám absolútne nič nechýbalo. Z pestrého raňajkového bufetu si vyberie každý, na čo má chuť. Hotel stojí v tichej časti Luhačovíc, odkiaľ sa dá do centra ľahko dostať pešo alebo autom či autobusom. Vďaka vstupu na jednu hodinu v rámci balíčka sme navštívili Mestskú plaváreň a spoznali sme aj mnohé architektonické skvosty a významné pramene na kúpeľnej promenáde. ”

Eva Prcínová
Eva Prcínová
Marketingový tím


Predpoveď počasia hlási výborné snehové podmienky a krásne počasie na najbližšie dni. Je ideálny čas vybrať sa na lyžovačku. Ak vás už slovenské hory nebavia, vydajte sa do susedného Česka, s nmnožstvom krásnych pohorí a kopcov. Ich svahy sa každú zimu menia na raj zimných športov, a tak si ich tohto roku nenechajte ujsť.

Kam vyraziť na najlepší lyžiarsky pobyt v Česku?

K slovenským hraniciam ležia najbližšie krásne Biele Karpaty a Beskydy s početnými lyžiarskymi areálmi. Vyskúšajte ich modré a červené zjazdovky, ktoré potešia ako začiatočníkov a rodiny s deťmi, tak aj skúsených lyžiarov.

Za skutočným lyžiarskym zážitkom sa vydajte do Krkonôš s najvyššou českou horou Sněžkou (1 603,3 m n. m.). Okrem množstva prvotriednych ski areálov s vždy upravenými zjazdovkami a modernými lanovkami tu nájdete tiež početné bežkárske stopy vedúce úchvatnou prírodou aj rušné osady Harrachov a Špindlerův Mlýn s celoročne otvoreným aquaparkom.

Nemenej skvelú lyžovačku si užijete aj v pohorí Jeseníkov s neuveriteľne čistým ovzduším. Po šantení na svahu sa tu potom môžete oddať oddychu v termálnej vode a počas procedúr v známych Priessnitzových liečebných kúpeľoch.