Septembrové sviatky

Máte pocit, že so začiatkom septembra a príchodom jesene sa končí obdobie plné výletov, pobytov a dovoleniek? Nemusí to tak byť! September nám prinesie aždva sviatky, ku ktorým sa oplatí vziať si voľno a predĺžiť si víkend. Doprajte si tak niekoľkodňový oddych hneď dvakrát.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Rozhodne jedno z mojich najobľúbenejších miest! Hotel má krásne, moderné izby aj dizajn. Na raňajky aj na večeru tu majú široký výber jedla. Fantastické je aj rozsiahle wellness a výhľad z jaskynného bazéna. Vrelo odporúčam predovšetkým párom, ktoré si chcú užiť trochu romantiky a relaxácie.”

Zoltan Horvath
Zoltan Horvath
Vedúci obchodného tímu pre Maďarsko
Overené Travelkingom

“Pobyt bol úplne skvelý! Hotel bol krásny, izba moderná a čistá, personál milý a ústretový. Veľmi nás nadchli bohaté raňajky a vynikajúce večere. Wellness centrum je menšie, ale aj tak parádne s pekným výhľadom na mesto. Hotel sa nachádza pri rieke Visle v pokojnejšej časti Krakova, takže počas noci je tu úplný pokoj. Do centra je to naozaj kúsok a cez most sa doň dostanete pohodlne aj pešo. Hotel Qubus bude určite naším útočiskom v Krakove aj v budúcnosti. Len si nabudúce vezmeme pobyt s polpenziou.”

Aneta Ráztokayová
Aneta Ráztokayová
Obchodný tím


V septembri sa na Slovensku môžeme tešiť hneď na dva voľné dni - 1. septembra je to Deň Ústavy Slovenskej republiky a 15. septembra zas Sedembolestná Panna Mária. Oba sviatočné dni vychádzajú v roku 2022 na štvrtok, a tak vás od predĺženého víkendu delí už len jediný krôčik - vziať si 2 dni dovolenky, vďaka ktorým si užijete dohromady až 8 dní voľna! A za tie sa už dá podniknúť poriadny výlet za dobrodružstvom či oddychom.

Kam vyraziť počas septembrových sviatkov?

Ak plnánujete vyraziť počas predĺžených víkendov na pobyt, najmúdrejšie urobíte, ak sa vydáte do zahraničia. V okolitých krajinách naše septembrové sviatky neoslavujú, a tak sa vyhnete davom turistov aj sviatočným príplatkom na atrakciách i v ubytovaní. Nepreplatíte tak ani ani v prípade, ak sa na pobyt vydáte s celou rodinou.

Septembrové počasie často prináša mierne ochladenie oproti letu, no o dostatok slnkom zaliatých dní ešte nie je núdza. Využite ich na výlet do prírody a vyrazte za krásami Rakúska. Vysoké hory, kvetnaté lúky s pasúcimi sa kravičkami a smaragdové jazerá si vychutnáte stále za krásneho počasie, ale už bez horúčav a záplavy letných dovolenkárov. A báť sa nemusíte ani jazykovej bariéry - v ponuke máme tiež hotely a penzióny so slovensky alebo česky hovoriacim personálom.

Láka vás skôr zaslúžený odpočinok v termálnej vode? Vyrazte za rajom termálnych kúpeľov k našim južným susedom. Maďarsko je preslávené svojimi znamenitými termálnymi kúpeľmi s liečivou vodou, ktoré nájdete priam na každom rohu. Mnohé z termálov sú priamo prepojené s prepychovými hotelmi, a tak za odpočinkom môžete vyraziť z izby rovno v župane. V bazénoch s príjemne teplou vodou vám navyše bude jedno, aké počasie nám tohtoročný september pripraví. Necháte sa zlákať do Egeru, Miskolca alebo rovno do kráľovskej Budapešti?

Kam ešte vyraziť za septembrovým oddychom? To sa dočítate v našom článku.