Dovolenka na chate v južných Čechách

Kraj rybníkov, nedotknutej prírody, historických miest a majestátnych hradov a zámkov. To sú južné Čechy, ktoré vás chytia za srdce a len tak nepustia. Z čistého ovzdušia, príjemnej atmosféry a všadeprítomného pokoja budete unesení, rovnako ako z množstva prírodných a kultúrnych pamiatok, na ktoré môže byť Česko právom hrdé. Chaty a chalupy v južných Čechách vám skrátka vykúzlia úsmev na tvári.
Načítavam ponuky...

celkom 365 ponúk


Južné Čechy sú jednou z najkrajších dovolenkových destinácií u našich západných susedov. Čaká tu na vás mnoho rozmanitých príležitostí na aktívny aj pasívny odpočinok. Nech už je vaša predstava o ideálnej dovolenke akákoľvek, južné Čechy vám vyplnia všetky priania.

Čo podniknúť na dovolenke v južných Čechách?

Láka vás turistika s krásnymi výhľadmi na idylickú krajinu? Južné Čechy poskytujú veľké množstvo prírodných i kultúrnych cieľov, kam sa môžete vydať a užiť si prechádzku malebnou krajinou. Ubytovanie v prírode vám umožní vyraziť napríklad na Šumavu, kde si vyskúšate Chodník korunami stromov alebo strávite leto pri vode na Lipne.

Patríte medzi vášnivých športovcov? Potom vás tento jedinečný kraj tiež poteší. Je tu totiž najviac cykloturistických trás v Českej republike a nájdete tu tak veľa komfortných ubytovaní pre cyklistické skupiny. Leto na bicykli môžete tiež striedať s rybárčením alebo golfom.

Existuje vôbec lepšia lokalita pre rodinnú dovolenku ako kraj rybníkov? Pri vode si tu v lete užijete veľa zábavy, či už si vyberiete chatu pri rybníku, pri jazere alebo pri priehrade. Nádherné prírodné kúpanie ukryté medzi lúkami a lesmi vám zaistí dovolenku, na ktorú dlho nezabudnete.

Južné Čechy nie sú len krajom pôsobivých prírodných úkazov, ale aj starobylých pamiatok, ktoré slúžia ako ohliadnutie za bohatou históriou tejto oblasti. Vyraziť môžete objavovať známe české hrady a zámky, ako je Červená Lhota, Hluboká nad Vltavou alebo Rožmberk. Určite nesmiete vynechať ani svetovo preslávený Český Krumlov zo Zoznamu UNESCO, alebo aj ďalšie snové mestá ako Třeboň, Tábor alebo České Budějovice.