Dovolenka na bicykli

Láka vás aktívna dovolenka? Potom nemusíte jazdiť ďaleko. Cykloturistickými trasami sa to v susednom Česku len tak hemží a každý si tak príde na svoje. Vydať sa môžete na náročnú túru po hrebeňoch hôr alebo na príjemnú jazdu v údolí riek. Či už plánujete vyraziť s deťmi alebo so skupinou nadšencov cyklistiky, ubytovanie v jednej z týchto chát vám poskytne všetko, čo potrebujete pre kvalitný oddych po športovom výkone.
Načítavam ponuky...

celkom 2471 ponúk


Česko je pre cyklovýlety ako stvorené. Po celej republike sa môžete na bicykli preháňať po takmer 40 000 kilometroch značených cyklotrás. Vďaka rozmanitým povrchom si na svoje prídu nadšení horskí cyklisti aj fanúšikovia pokojných jázd po rovinke.

Ubytovať sa môžete buď v horských oblastiach, napríklad v Krkonošiach či Jeseníkoch, alebo v južných Čechách – kraji s najväčším počtom cykloturistických trás.

Ako si zvoliť pobyt s cykloturistickými trasami v blízkosti?

Nudí vás leňošenie pri bazéne a chcete si na dovolenke dať poriadne do tela? Potom pre vás bude ubytovanie v českých horách to pravé. Trúfli by ste si napríklad na 160 kilometrov dlhú trasu po hrebeňoch Krušných hôr? Potom choďte na horskom bicykli po cyklotrase Stoneman Miriquidi. Často vyhľadávanou oblasťou je tiež Šumava, kde si zo sedadla svojho bicykla užijete dych vyrážajúce výhľady na nedotknutú krajinu.

Na dovolenku s deťmi na bicykloch neexistuje lepšie miesto ako južné Čechy. Čaká tu na vás príjemný okruh okolo Třebone alebo cyklotrasa lemujúca Český Krumlov. Vydať sa môžete aj na nezabudnuteľné výlety pozdĺž českých riek.

Vzhľadom na počet cyklotrás v Česku neurobíte chybu, nech už sa ubytujete kdekoľvek. Na Travelkingu nájdete vhodné ubytovanie pre cyklistické skupiny, rodiny s deťmi aj páry. Nedáte dopustiť na skutočný relax po výkone? Potom sa ubytujte v jednej z chat s vírivkou či saunou. Pokiaľ sa rozhodnete tráviť dovolenku pri vode, môžete sa zase po športovom výkone schladiť na prírodnom kúpalisku či v bazéne.