Dovolenka na bežkách

Nechcete sa vzdať výletov do prírody ani v zime? Prejdite sa po bežkárskych trasách a kochajte sa pri tom panoramatickými výhľadmi na zasneženú krajinu. Až vás bežkovanie unaví, bude na vás čakať jedna z útulných chát, kde si môžete dopriať šálku horúceho čaju alebo rozmrznúť v saune či vírivke.
Načítavam ponuky...

celkom 1381 ponúk


Zasnežené stráne, udržiavaná stopa a komfortné ubytovanie. Čo viac si priať na ideálnu dovolenku na bežkách? Skútrom alebo ratrakom upravované bežkárske trasy na vás čakajú vo všetkých kútoch Česka. Či už preferujete náročnejšie bežkárske chodníky, alebo chcete vyraziť na odpočinkovú jazdu, zaručene si vyberiete takú stopu, ktorá vám najviac sadne.

Kam na dovolenku na bežkách?

Príjemné bežkárske trasy nájdete, samozrejme, v českom najvyššom pohorí – v Krkonošiach. Chodník od Špindlerovej búdy ponúka úchvatné výhľady, a preto nepochybne stojí za trochu toho úsilia.

Nielen pod Sněžkou si však užite výhľady na snehom zaviatu krajinu, nádherné bežkárske stopy nájdete aj v Jizerských horách alebo na šumavských pláňach pri Kvilde. Diaľkovú bežkársku trať si zase strihnete v Krušných horách po Krušnohorskej magistrále spájajúcej Boží Dar a Bublavu.

Nech už sa vydáte kamkoľvek, chaty v horách vám poslúžia ako ideálny východiskový bod, odkiaľ to na stopu budete mať sotva pár krokov.

Na konci náročného výletu vám príde vhod chata so saunou alebo relax vo vírivke. Pokiaľ patríte medzi všestranných športovcov, ktorí sa na dovolenke neradi nudia, stavte na ubytovanie pri zjazdovke alebo pri vodnej ploche, kde sa pri poctivých mrazoch môžete korčuľovať pod holým nebom.