Dovolenka v Orlických horách

Voda priezračnejšia ako sklo, svieža kopcovitá krajina aj pripomienka histórie. Dovolenka v Orlických horách ponúka zo všetkého trošku. Môžete sa tu oddávať kvalitnému odpočinku, prejsť sa po cykloturistických trasách alebo si vyšliapnuť na niektorý z vrcholov bez toho, aby ste sa predierali davmi turistov. V zime zase otestujete tunajšie bežkárske a lyžiarske trasy. Ubytujte sa v jednej z chát a chalúp v Orlických horách a o vaše súkromie aj pohodlie bude postarané.
Načítavam ponuky...

celkom 94 ponúk


Orlické hory sú bezpochyby najkrajšou lokalitou východných Čiech. Ťažko by ste hľadali lepšie miesto, kde tráviť aktívnu dovolenku akéhokoľvek druhu. Užijete si tu predovšetkým horskú turistiku po kvalitných trasách vedúcich cez hrebene hôr, pozdĺž vodných plôch aj cez historické skvosty. Tiež cykloturistických trás je tu požehnane, nájdete tu preto aj praktické ubytovanie pre cyklistov.

Prečo vyraziť na chatu do Orlických hôr?

Orlické hory si užijete v páre aj ako rodina s deťmi. Región ponúka nespočetné množstvo rôznorodých aktivít, ktoré zabavia malých i veľkých. Vedľa turistiky a výletov na bicykli tu nájdete aj množstvo miest, kde rozprúdite adrenalín, napríklad v lanovom parku v Deštnej alebo v letnom parku PINGUin. V lete vás tiež určite potešia špičkové golfové ihriská.

Ak chcete na dovolenke v Orlických horách vyraziť na výlet, máte z čoho vyberať. Ak sa ubytovate na chate v prírode, vyrazte na jednu z rozhľadní alebo vyhliadok, napríklad na Kozlovský kopec, rozhľadňu Rozálku-Žamberk alebo samotný najvyšší vrchol Orlických hôr Velkú Deštnú. Patríte medzi milovníkov histórie? Potom na svojich cestách neprešvihnite hrad Potštejn, zámok Častolovice ani zámok Nové město nad Metují.

Nebolo by to však leto, keby v ňom chýbalo kúpanie. V Orlických horách sa môžete ubytovať pri rybníku, pri priehrade alebo pri jazere a byť vode nablízku po celý svoj pobyt. Prírodného kúpania je tu dostatok, rovnako ako parádnych bazénov a aquaparkov. Za zmienku stojí Aquapark Tepvos v Ústí nad Orlicí alebo vodná nádrž Pastviny.

Zábava v Orlických horách určite nekončí spoločne s letom. Na Velkú Deštnú a ďalšie turistické ciele sa môžete vydať kedykoľvek počas roka. Keď ale napadne snehová pokrývka, voľte chatu priamo pri vleku, nech to máte blízko tunajším obľúbeným lyžiarskym strediskám. Zjazdovky aj bežkárske trasy sú tu na vysokej úrovni a potešia ako skúsených, tak začínajúcich lyžiarov.